“ԱրմենՏելը” որոշել է ներել ֆիքսված կապի բաժանորդների 2008 թ-ի առաջին եռամսյակի պարտքերը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելի” (Beeline ապրանքանիշ) ղեկավարությունն որոշել է ներել## ֆիքսված կապի բաժանորդների 2008 թ-ի առաջին եռամսյակի պարտքերը` ֆիքսված ցանցի տեխնիկական արդիականացման աշխատանքների հետեւանքով առաջացած խնդիրների պատճառով:
Ինչպես այսօր մամլո ասուլիսում հայտնել է “ԱրմենՏԵլի” տնօրենի պաշտոնակատար Գենադի Կալգաշկինը, նման որոշումը դարձել է “այն պատկերի հետեւանքը, որը վերջին օրերին նկատվում էր բաժանորդների սպասարկման կետերում”:
Նրա խոսքերով, նշված ժամանակահատվածում ըներությունը ֆիքսված կապի բաժանորդներին տրամադրել է կապի իրական ծառայություններ, սակայն հնարավորություն չի ունեցել ներկայացնել ֆիքսված կապից բջջայինին կատարած հեռախոսազանգերի հաշիվները, եւ բաժանորդները դրանք ստացել են միայն ապրիլին:
Գենադի Կալգաշկինը հայտնել է, որ ներկայացված հաշիվների դիմաց վճարած բաժանորդների համար արդեն հաջորդ ամսում կկիրառվի ավտոմացված շտկում:
“ԱրմենՏելի” ղեկավարն ասել է, որ ստեղծված իրավիճակում ընկերությունը չի անջատի այդ բաժանորդների ֆիքսված կապն ու հնարավորություն կտա վճարել այն գումարը, որոնք նրանք “ճիշտ” են համարում: Միաժամանակ, Գենադի Կալգաշկինը կոչ է արել քաղաքացիներին հսկել իրենց հեռախոսային ծառայությունների բյուջեն եւ հետեւել երեխաների զանգերին:
Կալգաշկինն ընդգծել է, որ ընկերությունն ընդունում է Հայաստանի պետական բյուջեի առջեւ իր պատասխանատվությունն ու ոչ միայն իր վրա է վերցնում բաժանորդների հոգսը, այլեւ կվճարի բոլոր հարկերը:
“ԱրմենՏելի” ղեկավարը նշել է, որ տվյալ խնդիրը վերաբերում է ֆիքսված կապի բաժանորդների 20%-ին, որոնց սպասարկումը կատարվում է նոր սարքավորումների միջոցով:

“АрменТел" решил уступить абонентам задолженности за первый квартал 2008 года
Ереван /Медиамакс/. Руководство компании “АрменТел" (торговая марка Beeline) приняло решение уступить## абонентам фиксированной связи задолженности за первый квартал 2008 года, образовавшиеся вследствие работ по технической модернизации фиксированной сети.
Как сообщил сегодня на пресс-конференции в Ереване и.о. генерального директора “АрменТел" Геннадий Калгашкин, подобное решение стало “следствием той картины, которая в последнее время наблюдалась в пунктах обслуживания абонентов".
По его словам, за отмеченный период компания предоставляла реальные услуги связи абонентам фиксированной связи, однако не имела возможности предъявлять полные счета за телефонные звонки с фиксированной сети на мобильную, и абоненты получили их только в апреле.
Геннадий Калгашкин сообщил, что к абонентам, уже заплатившим по выставленным счетам, будет применена автоматическая коррекция в следующем месяце.
Глава «Арментел» сказал, что ввиду сложившейся ситуации компания не будет отключать фиксированную связь этих абонентов и даст возможность заплатить ту сумму, которую они считают “правильной". При этом Геннадий Калгашкин призвал граждан контролировать свой бюджет на телефонные услуги и следить за звонками своих детей.
Калгашкин подчеркнул, что компания осознает свою ответственность перед государственным бюджетом Армении и не только берет на себя бремя своих абонентов, но и выплатит все налоги.
Глава «Арментел» отметил, что данная проблема коснулась 20% абонентов фиксированной связи, обслуживание которых производится с помощью нового оборудования.