ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներկայացրել է միջազգային դրամական փոխանցումների հնարավորությունները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հանդիսանալով առաջատարներից մեկը դրամական փոխանցումների ծավալով` իր հաճախորդներին առաջարկում է միջազգային դրամական փոխանցումների լայն հնարավորություններ:
Բանկում սպասարկվում են դրամական փոխանցումների 6 համակարգեր՝ MoneyGram, Unistream, IntelExpress, БЭСТ, Conversе Transfer, Telcell:
Արագ դրամական փոխանցումները հաճախորդներին հնարավորություն են տալիս հնարավորինս արագ եւ հուսալի տարբերակով գումար փոխանցել իրենց հարազատներին, բարեկամներին, ընկերներին՝ դեպի աշխարհի ավելի քան 190 երկրներ: Հաճախորդը ձեւակերպում է փոխանցումը, եւ արդեն հաշված րոպեների ընթացքում գումարը հասանելի է ստացողին: Դրամական փոխանցումներ կատարելու համար հաճախորդի անունով  բանկային հաշվի բացումը պարտադիր չէ, անհրաժեշտ է ունենալ միայն անձը հաստատող փաստաթուղթ:
Իր հաճախորդների հարմարավետությունն առավելագույնս ապահովելու նպատակով՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է բարելավել իր հեռավար ծառայությունները եւ հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում դրամական փոխանցումներ ստանալ բանկի Visa/Mastercard /VTB Transfer քարտերին՝ առանց մասնաճյուղեր այցելելու անհրաժեշտության:
Փոխանցումները հնարավոր է ստանալ հետեւյալ հեռավար ծառայություններից որեւէ մեկի միջոցով՝
- Լրացնելով կարճ օնլայն հայտ Բանկի www.vtb.am կայքում
- Զանգահարելով բանկի Կոնտակտային կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով
- Պատվիրելով հետադարձ զանգ Բանկի կայքում
- Վիդեո Բանկ ծառայության միջոցով
- Telcell վճարային տերմինալների միջոցով: Այս դեպքում հաճախորդին անհրաժեշտ է մուտքագրել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa/Mastercard քարտի համարը, Telcell վճարային տերմինալի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ բաժնից ընտրել «Դրամական փոխանցման ստացում»   դաշտը եւ լրացնել հետեւյալ տվյալները՝ քարտի համարը, որին փոխանցվելու է դրամական փոխանցումը, դրամական փոխանցման կոդը, փոխանցման արժույթն ու գումարը, փոխանցման ստացման նախընտրելի արժույթը, բջջային հեռախոսահամարը:
- Ուղարկելով դիմում Mobile/Internet banking հավելվածի միջոցով՝ նշելով հետեւյալ տվյալները՝ դրամական փոխանցումների ստացման համակարգը, փոխանցման համարը, քարտի համարը, որին մուտքագրվելու է փոխանցումը, փոխանցման արժույթը եւ գումարը: Քարտին մուտքի վերաբերյալ հաճախորդը ստանում է անվճար SMS հաղորդագրություն 20 րոպեների ընթացքում:
Դրամական փոխանցումներ կատարելու համար ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է օգտվել БЭСТ համակարգի ծառայությունից, որը հնարավորություն է տալիս փոխանցումներ կատարել անմիջապես Visa/Mastercard/ МИР քարտերին՝ թողարկված ինչպես Ռուսաստանում (միջնորդավճար՝ 1%), այնպես էլ՝ արտասահմանյան բանկերում՝ (միջնորդավճար՝ 2%)՝  նշելով միայն քարտի տվյալները: Փոխանցումները  հասանելի կլինեն ստացողին մինչեւ 5 րոպեների ընթացքում:
Պարբերաբար դրամական փոխանցումներ ստացող հաճախորդներին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է օգտվել հատուկ՝ VTB -Transfer քարտից, որը հաճախորդին հնարավորություն է տալիս դրամական փոխանցումներ ստանալ առանց տանից կամ աշխատանքի վայրից դուրս գալու:
VISA/Mastercard Instant Issue տեսակի կամ ստանդարտ բազմարժութային VTB-Transfer Mastercard Standart տեսակի քարտ ստանալու համար՝ հաճախորդները կարող են այցելել բանկի ցանկացած մասնաճյուղ կամ ուղարկել դիմում Mobile banking ծառայության միջոցով:
VTB-Тransfer քարտը հաճախորդներին տալիս է այնպիսի առավելություններ, ինչպիսիք են փոխարկման արտոնյալ փոխարժեքը՝ քարտին փոխանցումը մուտքագրվելու պահին, փոխանցված գումարը բանկի բանկոմատներից ՀՀ դրամով անվճար ստանալու հնարավորություն, փոխանցված գումարը բանկի մասնաճյուղերում արտարժույթով կանխիկ անվճար ստանալու հնարավորություն, ինչպես նաեւ՝ մինչեւ 1 մլն դրամ վարկային գիծ ստանալու հնարավորություն:
Բանկի դրամական փոխանցումների համակարգերի մասին մանրամասն  տեղեկատվություն կարելի է ստանալ այս հղումով,  իսկ VTB-Transfer քարտերի վերաբերյալ՝ այս հղումով, կամ զանգահարելով բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) представил возможности международных денежных переводов
Банк ВТБ (Армения), являясь одним из лидеров по объемам денежных переводов Армении, предлагает своим клиентам широкие возможности для осуществления международных денежных переводов.
В банке обслуживаются 6 систем денежных переводов: MoneyGram, Unistream, IntelExpress, БЭСТ, Conversе Transfer, Telcell.
Быстрые денежные переводы дают клиенту возможность максимально оперативно и надежно отправлять деньги близким, родным, друзьям в более 190 стран мира. Клиент оформляет перевод, и за считанные минуты деньги будут доступны получателю. Для отправки денежных переводов клиенту нет необходимости открывать банковский счет, нужно иметь при себе только документ, удостоверяющий личность.
В целях обеспечения максимального комфорта своих клиентов Банк ВТБ (Армения) продолжает совершенствовать свои дистанционные услуги и предоставляет возможность клиентам получать денежные переводы на карты Visa/Mastercard/VTB Transfer банка без необходимости посещения филиалов.
Переводы можно получить по одной из следующих дистанционных услуг:
- Заполнив короткую онлайн заявку на сайте Банка www.vtb.am
- Позвонив в Контактный Центр Банка по номеру 87-87
- Заказав обратный звонок на сайте Банка
- С помощью услуги Видео банк
- С помощью платежных терминов Telcell. Для этого клиенту необходимо ввести номер платежной карты Visa/Mastercard Банка ВТБ (Армения), на платежном терминале Telcell в разделе Банка ВТБ (Армения) выбрать «Получение денежного перевода» и заполнить на терминале следующие данные: номер карты, на которую будет зачислен денежный перевод, код денежного перевода, валюту и сумму перевода, предпочитаемую валюту получения перевода, номер мобильного телефона.
- Отправив заявку через приложение Mobile/Internet banking, указав следующие данные: систему поступления денежного перевода, номер перевода, номер карты для зачисления перевода, валюту и сумму перевода. О поступлении перевода клиент получает бесплатное смс-сообщение в течение 20-и минут.
Для отправки денежных переводов Банк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам также воспользоваться услугой системы БЭСТ, которая дает возможность осуществлять переводы непосредственно на карты Visa/Mastercard/МИР, выданные как в России (комиссия 1%), так и в заграничных банках (комиссия 2%), указывая только данные карты. Переводы будут доступны получателю, начиная от 5-и минут.
Клиентам, регулярно получающим денежные переводы, Банк ВТБ (Армения) предлагает воспользоваться специальной картой VTB-Transfer, которая дает возможность клиенту получать денежные переводы, не выходя из дома или рабочего места.
Для получения карты клиенты могут посетить любой из филиалов банка или отправить заявку по системе Mobile banking на получение карты VISA/Mastercard Instant Issue или стандартной мультивалютной карты VTB-Transfer Mastercard Standart.
Карта VTB-Тransfer дает клиентам такие преимущества, как льготный курс конвертации в момент зачисления перевода, бесплатное получение суммы перевода в драмах РА из банкоматов банка, бесплатное получение суммы перевода в наличной инвалюте в филиалах банка, а также возможность получения кредитной линии до 1 млн  драмов РА.
Подробную информацию о системах денежных переводах банка можно узнать по этой ссылке, о картах VTB-Transfer можно получить по этой ссылке, или позвонив в Контактный центр банка по номеру 87-87.