Ադրբեջանական բանկերի հաճախորդները կիբերհարձակումների մասին նամակներ են ստանում
Ադրբեջանի տրանսպորտի, կապի եւ բարձր տեխնոլոգիաների նախարարությանը կից Էլեկտրոնային անվտանգության ծառայությունն Ադրբեջանի բանկերի ասոցիացիայի անունից մեծաքանակ նամակների ուղարկման փաստ է արձանագրել:
Telegram-ի, WhatsApp-ի  եւ այլ կապուղիների միջոցով ուղարկվող նամակների մեջ նշվում է, որ ադրբեջանական բանկերը կիբերհարձակման են ենթարկվել եւ հետաքննության ընթացքում հաճախորդների հաշիվները ժամանակավորապես կարգելափակվեն:
Trend գործակալությունը՝ վկայակոչելով Էլեկտրոնային անվտանգության ծառայությունը հայտնել է, որ «այս տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը եւ սադրիչ բնույթ է կրում»:

Клиенты азербайджанских банков получают письма о кибератаках
Служба электронной безопасности при министерстве транспорта, связи и высоких технологий Азербайджана зафиксировала рассылку писем от имени Ассоциации банков Азербайджана.
В письмах, которые рассылаются через Telegram, WhatsApp и другие каналы сообщается, что азербайджанские банки подверглись кибератаке, и в период ведения расследования счета клиентов будут временно заблокированы.
Агентство Trend со ссылкой на Службу электронной безопасности сообщает, что «эта информация не соответствует действительности и носит провокационный характер».