Հատուկ պայմաններ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկից՝ «Դավթաշեն Սիթի»-ում բնակարան գնելու համար
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հայտարարում է հիփոթեքային վարկավորման նոր հատուկ պայմանների մասին` «ՆՍ Քընսթրաքշն» կառուցապատողի հետ համագործակցության շրջանակներում։ Այժմ հնարավոր է ձեռք բերել բնակարան «Դավթաշեն Սիթի»-ում` վարկավորման շահավետ պայմաններով:
«Դավթաշեն Սիթի»-ն նոր, ամբողջությամբ կանաչապատված եւ բարեկարգված, բազմաֆունկցիոնալ բնակելի թաղամաս է, որը գտնվում է Դավթաշեն վարչական շրջանում, Եղվարդի խճուղի, Անաստաս Միկոյան 64 հասցեում` Հրազդանի կիրճի հարեւանությամբ։ Համալիրը ներառում է 6 բնակելի 18-հարկանի շենքեր` 960 բնակարաններով, ստորգետնյա կայանատեղի` նախատեսված 700 մեքենաների համար, գրասենյակների համար նախատեսված տարածքներ։ Բնակելի համալիրի բակում նախատեսվում է կառուցել մանկապարտեզ, շատրվաններ, ֆուտբոլի եւ վոլեյբոլի մարզադաշտեր, սուպերմարկետ եւ կանաչ գոտի։ Բնակարանների արժեքն այս համալիրում 1 քմ համար կազմում է  850 ԱՄՆ դոլարից 900 ԱՄՆ դոլար` առանց վերանորոգման:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները, ձեռք բերելով բնակարան «Դավթաշեն Սիթի»-ում, կարող են օգտվել հիփոթեքային վարկավորման հատուկ պայմաններից. կանխավճար՝ սկսած ընդամենը 5%-ից, 1 մլն.-ից մինչեւ 80 մլն ՀՀ դրամի չափով, տարեկան 11,35% տոկոսադրույքով՝ ամսական 0,05% հաշվի սպասարկման միջնորդավճարի դեպքում կամ 12,3% տոկոսադրույքով՝ առանց սպասարկման միջնորդավճարի, մինչեւ 30 տարի մարման ժամկետով (փաստացի տոկոսադրույք` 12.65%-15%): Վարկավորման նախնական որոշումը կայացվում է 1,5 աշխատանքային օրվա ընթացքում: Այս ծրագրի շրջանակներում բանկը իրականացնում է նաեւ գույքի եւ վարկառուի անձնական ապահովագրություն` վարկի գործողության ողջ ընթացքում։
Հաճախորդները կարող են ձեւակերպել հիփոթեքային վարկ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Հիփոթեքային կենտրոնում, որն իր ձեւաչափով առաջինն է Հայաստանի բանկային շուկայում։
«Այն ծառայությունների բոլորովին նոր միտում է հիփոթեքային շուկայում. անհատական մոտեցում յուրաքանչյուր հաճախորդին, հաճելի մթնոլորտ, հյուրասիրություն, հանդիպումների հարմարավետ սենյակներ, որտեղ կարելի է ստանալ ոչ միայն պրոֆեսիոնալ խորհրդատվություն անհատական մենեջերից, այլ նաեւ համալիր լուծումներ բանկի գործընկեր կառուցապատող ընկերությունների կողմից, ապահովագրական ընկերություններից, դիզայներներից, շինանյութի, կահույքի եւ տեխնիկայի խանութներից եւ այլն։ Սա միասնական հարմարավետ եւ տեխնոլոգիական հարթակ է, որը միավորում է ամբողջությամբ պատրաստ բնակարան ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ բոլոր ծառայությունները»,- հայտնում են բանկից։
«ՆՍ Քընսթրաքշն» կառուցապատողի հետ համագործակցության շրջանակներում հիփոթեքային վարկավորման մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի պաշտոնական կայքում` կամ զանգահարելով բանկի կոնտակտային կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:
Բնակելի թաղամասի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի ստանալ https://davtashencity.am կամ զանգահարելով 010226111, 010223311, 041727222, 055 228282 հեռախոսահամարներով։

Банк ВТБ (Армения) предлагает спецусловия для приобретения жилья в комплексе «Давташен Сити»
Банк ВТБ (Армения) объявляет о новых специальных условиях ипотечного кредитования в рамках сотрудничества с застройщиком «НС Констракшн».
«Давташен Сити» - это новый, полностью озелененный благоустроенный многофункциональный жилой комплекс, который находится в административном районе Давташен, по адресу Егвардское шоссе, ул. Анастаса Микояна 64, недалеко от Разданского ущелья. Комплекс включает в себя 6 жилых 18-этажных зданий на 960 квартир, подземные парковки для 700 автомобилей, помещение под офисы. Во дворе жилого комплекса предполагается наличие детского сада, фонтанов, футбольных и волейбольных спортплощадок, супермаркета, а также зеленой зоны. Стоимость квартир в жилом комплексе из расчета за 1 квм. составляет от 850 до 900 долларов США без ремонта.
Клиенты Банка ВТБ (Армения), приобретая квартиру в «Давташен Сити» могут воспользоваться специальными условиями ипотечного кредитования – предоплата начиная всего от 5%, сумма кредита от 1 млн. до 80 млн. драмов РА, по ставке 11,35% годовых с ежемесячной комиссией за обслуживания счета 0.05% от суммы кредита или 12,3% годовых без ежемесячной комиссии за обслуживания счета, со сроком погашения до 30 лет (эффективная ставка 12.65%-15%). Предварительное решение о кредитовании принимается в течение 1,5 рабочих дня. В рамках данной программы Банк осуществляет также страхование имущества и личное страхование заемщика на весь срок кредита.
Клиенты могут оформить ипотечный кредит в первом по своему формату в банковской системе Армении Ипотечном центре Банка ВТБ (Армения). Это совершенно новый уровень услуг на рынке ипотечного кредитования - индивидуальный подход к каждому клиенту, уютная атмосфера, удобные переговорные, где можно получить не только профессиональную консультацию персонального менеджера, но также и комплексные решения от партнеров Банка - застройщиков, страховых компаний, дизайнеров, магазинов стройматериалов, мебели, техники и т.д. Это единая комфортная и технологичная площадка, объединяющая все услуги, связанные с приобретением жилья «под ключ».
Более подробную информацию об ипотечном кредитовании в рамках сотрудничества с застройщиком «НС Констракшн» можно получить на официальном сайте Банка по ссылке https://www.vtb.am/am/credits#hip-ot-ek# или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.