Նոր մոտեցում հիփոթեքային վարկավորման շուկայում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Հիփոթեքային կենտրոնն այսօր բացել է իր դռները հաճախորդների համար։ Ինչպես նշել են բանկում, Հիփոթեքային կենտրոնն իր ձեւաչափով առաջինն է Հայաստանի բանկային շուկայում։
«Այն ծառայությունների բոլորովին նոր միտում է հիփոթեքային շուկայում՝ անհատական մոտեցում յուրաքանչյուր հաճախորդին, հաճելի մթնոլորտ, հյուրասիրություն եւ հանդիպումների հարմարավետ սենյակներ, որտեղ կարելի է ստանալ ոչ միայն պրոֆեսիոնալ խորհրդատվություն անհատական մենեջերից, այլ նաեւ համալիր լուծումներ բանկի գործընկերների կողմից՝ կառուցապատողներից, ապահովագրական ընկերություններից, դիզայներներից, շինանյութի, կահույքի եւ տեխնիկայի խանութներից եւ այլն։ Սա միասնական հարմարավետ եւ տեխնոլոգիական հարթակ է, որը միավորում է ամբողջությամբ պատրաստ բնակարան ձեռք բերելու նպատակով անհրաժեշտ բոլոր ծառայությունները։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի նոր, հարմարավետ եւ ժամանակակից Հիփոթեքային կենտրոնում դուք կարող եք ոչ միայն ընտրել  բնակարան կառուցապատողներից եւ տեղում ձեւակերպել հիփոթեքային վարկ, այլ նաեւ ստանալ կառուցապատման եւ վերանորոգման վարկեր, խորհրդակցել դիզայների եւ ապահովագրական գործակալի հետ, ինչպես նաեւ ձեւակերպել սպառողական եւ ապառիկ վարկեր՝ կահույք եւ տեխնիկա ձեռք բերելու նպատակով` գործընկերների կողմից առաջարկված հատուկ պայմաններով»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Հիփոթեքային կենտրոնը բանկի 73-րդ մասնաճյուղն է, որը գտնվում է Երեւան քաղաքի փոքր կենտրոնում՝ Վերին Անտառային 135, տ․40 հասցեում։
Հաշվի առնելով մասնաճյուղի առանձնահատկությունները՝ Հիփոթեքային կենտրոնի աշխատանքային ժամերն են. աշխատանքային օրերին՝ 9։30-ից մինչեւ 20։00-ն, շաբաթ օրերին՝ 11։00-ից մինչեւ 18։00-ն:
Մասնաճյուղում առկա է նաեւ 24/7 ինքնասպասարկման գոտի՝ հագեցած բանկոմատով եւ վճարային տերմինալով, ինչը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին օգտվել  բոլոր բանկային  ծառայություններից եւ չսահմանափակվել աշխատանքային ժամերով։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում են հիփոթեքային վարկավորման մի շարք հիմնական պրոդուկտներ եւ ծրագրեր՝ սկսած 3% կանխավճարից, առավելագույնը 140 մլն դրամ գումարով եւ մինչեւ 30 տարի մարման ժամկետով՝ բնակարանի ձեռքբերման, վերանորոգման, կառուցապատման նպատակով, ինչպես նաեւ «Երիտասարդ ընտանիքին՝ մատչելի բնակարան» ծրագրի շրջանակներում:
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի պաշտոնական կայքում, կամ զանգահարելով Կոնտակտային Կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Новый подход на рынке ипотечного кредитования от Банка ВТБ (Армения)
Ипотечный центр Банка ВТБ (Армения) сегодня открыл свои двери для клиентов. Как сообщили в банке, по своему формату Ипотечный центр Банка ВТБ (Армения) первый в банковской системе Армении.
«Это совершенно новый уровень услуг на рынке ипотечного кредитования - индивидуальный подход к каждому клиенту, уютная атмосфера, угощенья и удобные переговорные, где можно получить не только профессиональную консультацию персонального менеджера, но также и комплексные решения от партнеров банка - застройщиков, страховых компаний, дизайнеров, магазинов стройматериалов, мебели, техники и т.д. Это единая комфортная и технологичная площадка, объединяющая все услуги, связанные с приобретением жилья «под ключ».
В новом, удобном и современном Ипотечном центре Банка ВТБ (Армения) вы можете не только выбрать квартиру от застройщиков и на месте оформить ипотечный кредит, но также получить кредит на строительство, ремонт, проконсультироваться с дизайнером, страховым агентом, а также оформить потребительские и ПОС-кредиты со специальной скидкой от партнеров для оснащения жилья мебелью и техникой»,- отмечается в сообщении.
Ипотечный центр - 73-ий филиал банка, расположен в малом центре г. Ереван, по адресу Верин Антараин 135, дом 40.
Филиал имеет также зону самообслуживания клиентов в режиме 24/7, оснащенную банкоматом и платежным терминалов, что позволит клиентам выполнять весь спектр банковских услуг не ограничиваясь рабочими часами филиала.
В Банке ВТБ (Армения) действует несколько основных продуктов ипотечного кредитования с первоначальным взносом начиная всего от 3%, максимальной суммой до 140 млн. драмов РА и сроком до 30-и лет - с целью приобретения жилой недвижимости, с целью ремонта, застройки, а также ипотека в рамках программы «Доступное жилье молодой семье».
Более подробную информацию по ипотечному кредитованию можно получить на официальном сайте банка, или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.