Fitch Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը կանխատեսում է, որ 2020թ. աշխարհի երկրների պետական բյուջեների հաշվեկշիռներում միջոցները կնվազեն ընդհանուր առմամբ $9,7 տրլն-ով, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։«Փոփոխությունները պետք է որ էական լինեն, հաշվի առնելով այս տարի պետական միջոցների վերաբաշխումը։ Fitch Ratings-ը կանխատեսում է, որ այս տարի պետությունների միջոցները հաշվեկշիռներում կնվազեն ընդհանուր առմամբ $9,7 տրլն-ով (ՀՆԱ-ի 12%), իսկ պետական պարտքը կհասնի $76 տրլն-ի (ՀՆԱ-ի 95%)»,- նշում են Fitch-ի փորձագետները։ 30.06.2020 | 09:19 Fitch. Բարձր է մնում համազգային լոքդաունների վերսկսման ռիսկը Նրանք գտնում են, որ այս ֆինանսական տարվա առանձնահատկությունը կլինի պետական ծախսերի կտրուկ ավելացումը, հիմնականում՝ զարգացած տնտեսություն ունեցող երկրներում։ Սպասվում է, որ այս տարի ծախսերը կավելանան մոտավորապես $3 տրլն-ով։ Tweet Դիտում՝ 3889

Международное рейтинговое агентство Fitch Ratings ожидает в 2020 году общего снижения средств на балансах государственных бюджетов стран мира на $9,7 трлн, сообщает ТАСС.«Изменения действительно должны быть значительными, учитывая перераспределение государственных средств в этом году. Fitch Ratings прогнозирует, что средства на балансах государств в общей сумме снизятся на $9,7 трлн в этом году (12% ВВП), а госдолг достигнет $76 трлн (95% ВВП)»,- отмечают эксперты Fitch. 30.06.2020 | 09:19 Fitch։ Остается высокий риск возобновления общенациональных локдаунов Особенностью текущего финансового года, по мнению аналитиков агентства, является резкое увеличение государственных расходов, в основном в странах с развитой экономикой. Ожидается, что в этом году расходы увеличатся примерно на $3 трлн. Tweet Просмотры 3901