ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ. Մենք հետեւում ենք անվտանգության բոլոր կանոններին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հոգ տանելով իր աշխատակիցների եւ հաճախորդների առողջության մասին, հետեւում է ՀՀ պարետի կողմից սահմանված արտակարգ դրության անվտանգության բոլոր կանոններին:
Ինչպես նշել են բանկում, կորոնավիրուսային համավարակի տարածումը նվազագույնի հասցնելու նպատակով՝ բանկն իր հաճախորդներին հորդորում է հետեւել նշված կանոններին.
- Այցելել մասնաճյուղ միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում եւ պարտադիր կերպով կրել դիմակ եւ ձեռնոցներ,
- Հնարավորության դեպքում օգտվել Բանկի հեռահար ծառայություններիցեւ պրոդուկտներից,
- Մասնաճյուղի տարածքում` հերթում, պահպանել առնվազն 1.5 մետր հեռավորություն,
- Հերթին սպասել մասնաճյուղից դուրս`մուտքի մոտ, մարդկանց մեծ կուտակումներից խուսափելու նպատակով:
«Մասնաճյուղի մուտքի մոտ մշտական ռեժիմով ներկա են աշխատակիցներ, ովքեր պատասխանատու են մարդկանց մեծ կուտակումներըկանխելու համար եւ վերահսկում են մասնաճյուղի բնականոն աշխատանքային ընթացքը:  Բոլոր մասնաճյուղերի դռներին եւ պատերին փակցված են հատուկ նշաններ, որոնք նախազգուշացնում են առանց դիմակի եւ ձեռնոցի տարածք մուտք գործելու խստիվ արգելքի մասին:  Բանկի տարածք մուտք գործելիս, հաճախորդները պարտադիր կերպով ախտահանում են իրենց ձեռքերը ախտահանիչ նյութերով, իսկ աշխատակիցը չափում է յուրաքանչյուր հաճախորդի ջերմաստիճանը եւ գրանցում տվյալները  հատուկ գրանցամատյանում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, բանկը մշտապես իրականացնում է տարածքների ախտահանման անհրաժեշտ սանիտարահիգիենիկ միջոցառումներ` ինչպես Գլխամասային գրասենյակում, այնպես էլ բոլոր 70 մասնաճյուղերում: Բանկի Գլխամասային գրասենյակի եւ բոլոր մասնաճյուղերի աշխատակիցներին տրամադրվում են դիմակներ, ձեռնոցներ եւ հակասեպտիկ պարագաներ: Գլխամասային գրասենյակի աշխատակիցների ավելի քան 40%-ը շարունակում են աշխատել հեռահար եղանակով, հանդիպումներն ու քննարկումներն անցկացնելով առցանց հարթակներում՝ առանց տանից դուրս գալու:
Բանկն անընդմեջ հիշեցնում է իր հաճախորդներին. Բանկի հեռահար ծառայությունների եւ պրոդուկտների միջոցով հնարավոր է կատարել բազմաթիվ գործարքներ՝ առանց մասնաճյուղ այցելելու, որոնք են.
- Մոբայլ/Ինտերնետ Բանկ
- Վիդեո Բանկ
- Հեռախոս Բանկ
«Մասնակցելով ՀՀ Կառավարության կողմից կազմակերպված 4-րդ, 6-րդ, 7-րդ, 8-րդ, 9-րդ, 10-րդ եւ 14-րդ միջոցառումներին եւ փոխանցելով ֆինանսական օգնություն ՀՀ Առողջապահության նախարարություն՝ Բանկն իր աջակցությունն է ցուցաբերում COVID-19-ի դեմ պայքարում, ոչ միայն սոցիալական, այլեւ տնտեսական հետեւանքների չեզոքացման հարցում:
Ավելի մանրամասն տեղեկատվություն մասնաճյուղերի հասցեների եւ աշխատանքային գրաֆիկի մասին կարելի է ստանալ բանկի պաշտոնական կայքում կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով»,- նշել են բանկում:

Банк ВТБ (Армения): Мы соблюдаем все правила безопасности
Банк ВТБ (Армения), заботясь о здоровье своих сотрудников и клиентов, соблюдает все правила безопасности, установленные Комендантом Чрезвычайного положения.
В целях минимизации распространения заражения пандемии коронавируса, банк настоятельно просит своих клиентов соблюдать следующие правила:
- Посещать филиал в случае крайней необходимостии в обязательном порядке иметь при себе маску и перчатки;
- При возможности пользоваться дистанционными услугами и продуктами банка;
- Соблюдать в помещении филиала дистанцию в очереди, как минимум на 1.5 метра;
- Ожидать своей очереди вне филиала – при входе, чтобы избежать большого скопления людей.
«При входе в филиал в постоянном режиме присутствуют сотрудники, которые отвечают за предотвращение большого скопления людей, и контролируют процесс работы филиала. На дверях и стенах всех филиалов прикреплены специальные указатели с предупреждением, что входить в помещение без масок и перчаток строго запрещено. При входе на территорию банка, клиенты обязаны дезинфицировать свои руки антисептиком, а сотрудник измеряет температуру каждого клиента, и записывает данные в специальную тетрадь для записи»,- сказано в сообщении.
Кроме того, банк постоянно проводит необходимые санитарно-гигиенические мероприятия для дезинфекции своих помещений, как в Головном офисе, так и во всех 70-ти филиалах. Также сотрудники Головного офиса и всех филиалов банка обеспечены масками, перчатками и антисептиком. Более 40%-овсотрудников Головного офиса продолжают работать в дистанционном режиме, проводят встречи и конференции на онлайн платформах, не выходя из дома.
Банк также постоянно напоминает своим клиентам, что посредством дистанционных услуг и продуктов банка, можно совершать множество транзакций, без посещения филиалов, такими как:
- Мобайл/Интернет Банк;
- Видео Банк;
- Телефон Банк.
«Участвуя в 4, 6, 7, 8, 9, 10 и 14-ой программах, организованных Правительством РА, и перечисляя финансовую помощь Министерству Здравоохранения РА, банк оказывает свою поддержку в борьбе с COVID-19 не только в вопросе нейтрализации социальных, но и экономических последствий.
Более подробную информацию об адресах и графике работ филиалов можно получить на официальном сайте банка или, позвонив в Контактный центр, по номеру 87-87»,- отметили в банке.