Կստեղծվի €500 մլրդ ծավալով Եվրոպական վերականգնման հիմնադրամ
Ֆրանսիան եւ Գերմանիան առաջարկել են ստեղծել €500 մլրդ ($543,5 մլրդ) ծավալով Եվրոպական վերականգնման հիմնադրամ, որը կօգնի Եվրամիությանը արագ հաղթահարել կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված ճգնաժամը։
Ինչպես հաղորդում է Reuters-ը, այս մասին հայտնել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով կազմակերպված երկկողմանի բանակցություններից հետո։
«Մենք պետք է գործենք եվրոպական ձեւով, որպեսզի բարեհաջող դուրս գանք ճգնաժամից եւ ամրապնդվենք»,- ասել է Մերկելը, հավելելով, որ Հիմնադրամը դրամաշնորհներ կտրամադրի ճգնաժամից առավել տուժած երկրներին եւ տարածաշրջաններին։

Будет создан Европейский фонд восстановления в размере €500 млрд
Франция и Германия предложили создать Европейский фонд восстановления в размере €500 млрд ($543,50 млрд), чтобы помочь Евросоюзу быстро преодолеть кризис, вызванный пандемией коронавируса.
Как сообщает Reuters, об этом сообщила канцлер Германии Ангела Меркель после двусторонних переговоров с президентом Франции Эммануилом Макроном, состоявшихся в формате видеоконференции.
«Мы должны действовать по-европейски, чтобы успешно выйти из кризиса и укрепиться»,- сказала Меркель, добавив что Фонд предоставит гранты странам и регионам, наиболее пострадавшим от кризиса.