ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է 10-րդ միջոցառման գումարների վճարումները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է մասնակցել ՀՀ Կառավարության կողմից կազմակերպված՝ COVID19-ի տնտեսական հետեւանքների չեզոքացմանն ուղղված միջոցառումներին եւ մեկնարկել է 10-րդ միջոցառման միանվագ աջակցության գումարների վճարման գործընթացը:
Ինչպես հայտնել են բանկում, տվյալ միջոցառման շահառուները միկրոձեռնարկատիրության սուբյեկտներն են, որոնք կստանան 2020թ. առաջին եռամսյակի ընթացքում մատակարարված ապրանքների, մատուցված ծառայությունների եւ կատարված աշխատանքների իրացման շրջանառության 10%-ի չափով միանվագ աջակցություն, բայց ոչ ավել, քան նվազագույն աշխատավարձի կրկնապատիկի չափով:
10-րդ միջոցառման շրջանակներում եւս միանվագ աջակցությունը կարելի է ստանալ անկանխիկ եղանակով՝ գումարը փոխանցելով անմիջապես քարտին, եթե աջակցությանը դիմելու ժամանակ շահառուն նշել է իր քարտի համարը:
Այն շահառուները, ովքեր չունեն քարտ կամ չեն նշել իրենց քարտի համարը աջակցության դիմումը լրացնելիս, կարող են գումարները ստանալ կանխիկ եղանակով միայն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով՝ այցելելով Հայաստանի տարածքում գործող թվով 72 մասնաճյուղերից որեւէ մեկը՝ ներկայացնելով անձը հաստատող փաստաթուղթ եւ հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ):
COVID19-ի պայմաններում բանկը խորհուրդ է տալիս իր հաճախորդներին ընտրել նպաստի ստացման եւ հետագա օգտագործման անկանխիկ եղանակը՝ թղթադրամների հետ շփման նվազեցման նպատակով:
COVID19-ի հետեւանքների չեզոքացմանն ուղղված միջոցառումների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը ներկայացված է ՀՀ Կառավարության պաշտոնական կայքում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերի հասցեներին եւ աշխատանքային գրաֆիկին կարելի է ծանոթանալ բանկի պաշտոնական կայքում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) начал выплаты сумм единоразовой помощи по 10-ой программе
Банк ВТБ (Армения) продолжает участвовать в программах, организованных правительством РА с целью устранения экономических последствий COVID19 и начал выплаты сумм единоразовой помощи по 10-ой программе.
Как сообщили в банке, бенефициары данной программы - субъекты микропредприятий, которые получат единоразовую помощь в размере 10% от оборота реализoванных товаров, предоставленных услуг и выполненных работ в течение первого квартала 2020 года, но не более двукратного размера минимальной зарплаты.
Единоразовую помощь в рамках 10-ой программы также можно получить безналичным способом, посредством перечисления суммы непосредственно на карту, если при подаче заявки на помощь, бенефициар
указал номер своей карты.
Те бенефициары, которые не имеют карту или при заполнении заявки на получение помощи не указали номер своей карты, могут получить сумму наличным способом только через Банк ВТБ (Армения), посетив любой из 72-х филиалов, действующих на всей территории Армении, представив документ, удостоверяющий личность и номер общественных услуг (социальную карту).
В условиях COVID19 банк рекомендует своим клиентам выбирать безналичный метод получения и дальнейшего использования пособий с целью минимизации контакта с купюрами.
Подробная информация о программах по нейтрализации последствий COVID19 представлена на официальном сайте правительства РА.
С информацией об адресах и графике работы филиалов можно ознакомиться на официальном сайте банка или, позвонив в Контактный центр по номеру 8787.