Boeing-ի ղեկավարը՝ ուղեւորային փոխադրումների վերականգնման մասին
Boeing ամերիկյան ավիաշինարարական կորպորացիայի գլխավոր տնօրեն Դեվիդ Կելխունը կարծում է, որ ուղեւորային ավիափոխադրումները կարաղ են վերադառնալ 2019թ. մակարդակին ոչ շուտ, քան երկու կամ երեք տարի հետո:
«Մենք սպասում ենք, որ ուղեւորությունները  2019թ. մակարդակին վերադառնալու համար կպահանջվի երկու կամ երեք տարի, եւ եւս մի քանի տարի, որպեսզի այս ոլորտում վերականգնվի երկարաժամկետ աճի միտումը»,- թոփ մենեջերի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Ընկերության ղեկավարն ասել է նաեւ, որ երբ առեւտրային ավիափոխադրումների շուկան վերադառնա կայուն վիճակին, այն «կլինի ավելի փոքր, իսկ հաճախորդների կարիքներն՝ ուրիշ»:
Պատասխանելով այն հարցին, թե երբ ընկերությունը կվերսկսի շահաբաժինների վճարումը, Դեվիդ Կելխունն ասել է որ «կանցնեն տարիներ», մինչ դա տեղի կունենա:

Глава Boeing рассказал о сроках возобновления пассажирских авиаперевозок
Генеральный директор американской авиастроительной корпорации Boeing Дэвид Кэлхун считает, что пассажирские авиаперевозки могут вернуться на уровень 2019 года не ранее, чем через два или три года.
«Мы ожидаем, что, для того чтобы поездки вернулись на уровень 2019 года, понадобится два или три года, а также еще несколько лет, чтобы возобновилась тенденция долгосрочного роста в этой сфере»,- приводит слова топ-менеджера агентство ТАСС.
Глава компании добавил, что когда рынок коммерческих авиаперевозок вернется в стабильное состояние, он «будет меньше, а нужды клиентов будут другими».
Отвечая на вопрос, когда компания возобновит выплату дивидендов, Дэвид Кэлхун коротко сказал, что «пройдут годы», прежде чем этом случится.