S7. Երբ կվերականգնվի միջազգային ավիահաղորդակցությունը
Այս մասին «Կոմերսանտ»-ին տված հարցազրույցում ասել է S7 ավիաընկերության հիմնական սեփականատեր, տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիսլավ Ֆիլեւը:
«Ինքնամեկուսացման միջոցները կհանգեցնեն նրան, որ կհիվանդանան ոչ մեծ թվով մարդիկ, մենք չենք ստանա կոլեկտիվ դիմադրողականություն, ինչը ենթադրում է համաճարակի երկրորդ ալիք: Այն նորից կհանգեցնի պետության կողմից սահմանափակող միջոցառումներին: Ուստի, կարծում եմ, համաշխարհային ավիացիան կվերականգնվի մեկ տարուց»,- կարծում է նա:
Վլադիսլավ Ֆիլեւն ընդգծել է, որ ռուսաստանյան ավիաոլորտին օդային փոխադրումների ծավալը 2019թ. մակարդակին պահելու համար անհրաժեշտ է $5 մլրդ կամ 350-400 մլրդ ռուբլու ծավալով պետական աջակցություն: Սակայն նման գումարի հատկացման հավանականությունը «զրոյական է, մոտ է զրոյին»:

S7: Когда может быть возобновлено международное авиасообщение
Об этом в интервью «Коммерсант» сказал основной владелец и председатель совета директоров  авиакомпании S7 Group Владислав Филев.
«Меры самоизоляции приведут к тому, что заболеет небольшое количество людей, мы не получим коллективного иммунитета, что предполагает вторую волну эпидемии. Она снова приведет к ограничительным мерам со стороны государства. Поэтому думаю, что мировая авиация начнет восстанавливаться через год»,-  считает он.
Владислав Филев подчеркнул, что  российской авиаотрасли для того, чтобы сохранить объем воздушных перевозок на уровне 2019 года, нужна господдержка в размере около $5 млрд, или 350–400 млрд руб. Однако вероятность выделения такой суммы «нулевая, близкая к нулю».