Աջակցության հնարավորություն՝ ՌԴ-ում աշխատող հայ միգրանտներին
Յունիստրիմ բանկն ու Ռուսաստանի հայերի միությունը կաջակցեն կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով դժվար դրության մեջ հայտնված Հայաստանից աշխատանքային միգրանտներին:
«Յունիստրիմ բանկում հատուկ հաշիվ է բացվել, որին յուրաքանչյուր ցանկացող կարող է հանգանակություն կատարել: Միջոցները կուղղվեն պարենային ապրանքների գնմանն ու բժշկական սարքավորումների մատակարարմանը: Հասցեական օգնություն կցուցաբերվի նաեւ Հայաստանում կարիքավոր ընտանիքներին»,- ասված է Unistrem-ի հաղորդագրության մեջ:
Հանգանակություն կատարելու համար անհրաժեշտ է բանկային քարտից գումարը փոխանցել Յունիստրիմ բանկում բացված հաշվին` լրացնելով այս ձեւը:
Գործարքի համար Unistream-ը միջնորդավճար չի գանձում:
Հավաքված միջոցները կբաշխի Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ ստեղծված հասարակական հանձնաժողովը, որի անդամ է հանդիսանում նաեւ Յունիստրիմ բանկի տնօրենների խորհրդի նախագահ Գագիկ Զաքարյանը
«Յունիստրիմ բանկը մեծ ուշադրություն է դարձնում նաեւ փոքր բիզնեսին: Գործարարներին աջակցելու համար բիզնեսի գրանցման եւ հաշվի բացման ծառայությունը բանկն անվճար է դարձրել»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Юнистрим банк и САР поддержат трудовых мигрантов из Армении
Юнистрим банк и Союз армян России (САР) поддержат трудовых мигрантов из Армении, оказавшихся в сложной ситуации из-за пандемии коронавируса.
«В Юнистрим банке открыт специальный счет, на который каждый желающий может внести посильное пожертвование. Средства будут направлены на покупку продовольствия и поставку медицинского оборудования. Адресная помощь также будет оказана малоимущим семьям в Армении, находящимся в затруднительном положении»,- отмечается в сообщени Unistream.
Чтобы сделать пожертвование, переведите любую сумму с банковской карты на счет в Юнистрим банке, заполнив простую форму на сайте.
Юнистрим не берет комиссию за эту операцию.
Собранные средства распределит общественная комиссия, созданная по инициативе президента САР Ара Абрамяна. В комиссию входит и председатель Совета директоров Юнистрим банка Гагик Закарян.
«Юнистрим банк  уделяет большое внимание и малому бизнесу. В целях поддержки предпринимателей банк сделал услугу по регистрации бизнеса и открытию счета бесплатной»,- отмечается в сообщении.