ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կվճարի հրատապ միանվագ աջակցության գումարները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Հայաստանի բնակչությանը կվճարի հրատապ միանվագ աջակցության գումարները՝ համաձայն կորոնավիրուսային համավարակի հետեւանքների վերացման ուղղությամբ միջոցառումներ ձեռնարկելու մասին ՀՀ կառավարության որոշման:
Ինչպես նշել են բանկում, Հայաստանի քաղաքացիները, ովքեր հայտնվել են սոցիալական ծանր իրավիճակում եւ դարձել այս միջոցառումների շահառուներ, հնարավորություն կունենան ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով ստանալ Հայաստանի կառավարության տրամադրած հրատապ միանվագ աջակցության գումարները:
Շահառուի անունով միանվագ աջակցության գումարի առկայության եւ ստացման բանկի մասին տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Սոցիալական ապահովության ծառայության պաշտոնական կայքում:
Ապրիլի 7-ից շահառուները կարող են ստանալ իրենց գումարները` այցելելով բանկի 72 մասնաճյուղերից ցանկացածը` ներկայացնելով հետեւյալ փաստաթղթերը.
- Հանրային ծառայությունների համարանիշկամ Հանրային ծառայությունների համարանիշ չստանալու մասին տեղեկանք,
- անձը հաստատող փաստաթուղթ / նույնականացման քարտ:
Հրատապ միանվագ  աջակցության գումարները հաճախորդներին կտրամադրվեն առանց միջնորդավճարների եւ նվազեցումների:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հոգ է տանում Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների առողջության մասին եւ մշտապես աջակցում կորոնավիրուսային համավարակի դեմ պայքարի նպատակով Հայաստանի կառավարության կողմից կազմակերպված միջոցառումներին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերի վերաբերյալ տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի պաշտոնական կայքում կամ բանկի կոնտակտային կենտրոնում՝ 87-87 հեռախոսահամարով»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Банк ВТБ (Армения) осуществит выплаты срочных единовременных пособий
Банк ВТБ (Армения) выплатит срочные единовременные пособия населению Армении, согласно решению правительства Армении об осуществлении мероприятий по устранению последствий пандемии коронавируса.
Как сообщили в банке, граждане Армении, оказавшиеся в трудной социальной ситуации и ставшие бенефициарами данных мероприятий, смогут получить суммы Срочных единовременных пособий, предоставляемых правительством Армении посредством Банка ВТБ (Армения).
Информацию о наличии пособий на имя бенефициара и о банке получения можно уточнить на официальном сайте Службы социального обеспечения.
С 07.04.2020г. бенефициары могут получить свои пособия, посетив любой из 72 филиалов банка, предъявив следующие документы:
- Социальную карту или справку о неимении социальной карты,
- Документ, удостоверяющий личность/идентификационную карту.
Сумма пособия будет выдана клиенту без комиссий и удержаний.
«Банк ВТБ (Армения) заботится о здоровье граждан Армении и всячески поддерживает мероприятия, организованные правительством страны на борьбу с пандемией коронавируса.
Информацию о филиалах Банка ВТБ (Армения) можно получить на официальном сайте банка или в Контактном центре по номеру 87-87»,- отмечается в сообщении.