Կորոնավիրուսի տնտեսական հետեւանքները մեղմելու նպատակով՝ 21 տարեկանը լրացած Սինգապուրի յուրաքանչյուր բնակիչ կառավարությունից կստանա 600 սինգապուրյան դոլար ($417)։Ինչպես հաղորդում է RBC-ն, ենթադրվում է, որ դա կօգնի քաղաքացիներին․ այսօրվանից ուժի մեջ է մտնում կառավարության որոշումը, համաձայն որի Սինգապուրում մեծ թվով ընկերություններ կփակվեն կարանտինի պատճառով։ Բիզնեսը եւս գումար կստանա։ Իշխանությունները խոստացել են փոխհատուցել ապրիլ ամսվա աշխատավարձի ծախսերը։ Տարբեր գնահատականներով՝ այս ամենի համար կպահանջվի մոտ $2,9 մլրդ, որը դուրս կգրվի պահուստային ֆոնդից։ Ավելի վաղ Սինգապուրի իշխանություններն արդեն իսկ խոստացել էին բիզնեսին եւ բնակչությանը սատարող միջոցներ ձեռնարկել։ Մասնավորապես, դեռեւս փետրվարին նրանք բոլոր բնակիչներին $60-100 վճարումներ էին երաշխավորել, իսկ հաջորդ ամիս խոստացել եռապատկել այդ գումարը։ Փոխհատուցումն ի սկզբանե նախատեսվում էր տրամադրել օգոստոս-սեպտեմբեր ամիսներին, սակայն հետագայում կառավարությունը փոխեց ծրագրերը եւ որոշեց սկսել վճարումներն ապրիլին։ 06.04.2020 | 16:53 Գերմանիայում ավելի քան €1 տրլն է հատկացվել տնտեսության աջակցմանը Միաժամանակ, Սինգապուրի ֆինանսների նախարարը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր ինքնակամ հրաժարվել են ընդունել այդ գումարը։ Իր խոսքով՝ տնտեսված միջոցները կուղղվեն առավել կարիքավորներին։ Նախարարը նաեւ հորդորել է բոլոր ցանկացողներին հանգանակություններ կատարել հատուկ ստեղծված բարեգործական հիմնադրամին։ Սինգապուրը դարձավ աշխարհի առաջին երկրներից մեկը, որտեղ կորոնավիրուսի բռնկում տեղի ունեցավ։ Մարտի սկզբին հիվանդության աճն անկում ապրեց, սակայն անցած կիրակի այստեղ 120 նոր վարակման դեպք արձանագրվեց, ինչն ամենամեծ ցուցանիշը դարձավ հիվանդության ամբողջ ընթացքում։ Tweet Դիտում՝ 3594

Какие шаги делает Сингапур для смягчения последствий коронавируса
C целью смягчения экономических последствий коронавируса каждый житель Сингапура старше 21 года получит от правительства 600 сингапурских долларов ($417)․
Как сообщает RBC, предполагается, что это поможет гражданам на фоне решения о закрытии большого числа компаний на карантин, которое вступает в силу сегодня.
Деньги получит и бизнес. Власти пообещали компенсировать апрельские траты на зарплату. По различным оценкам, на все это понадобится около $2,9 млрд, которые будут взяты из резервного фонда.
Ранее власти Сингапура уже обещали меры по поддержке бизнеса и населения.
В частности, еще в феврале они гарантировали всем жителям выплаты в размере от $60 до $100, а в следующем месяце - утроить эту сумму. Предоставить компенсацию изначально планировалось в августе-сентябре, однако затем правительство скорректировало планы и решило начать выплаты в апреле.
Между тем, министр финансов Сингапура поблагодарил тех граждан, которые добровольно отказались принять выплаты. По его словам, освободившиеся деньги пойдут особо нуждающимся. Чиновник также призвал всех желающих жертвовать в специально созданный благотворительный фонд.
Сингапур стал одной из первых стран в мире, где произошла вспышка коронавируса. В начале марта рост заболеваемости пошел на спад, однако в минувшее воскресенье в городе были зафиксированы 120 новых случаев инфекции, что стало максимумом за все время эпидемии.