Գերմանիայում ավելի քան €1 տրլն է հատկացվել տնտեսության աջակցմանը
Կորոնավիրուսի համավարակի պայմաններում տնտեսության աջակցման միջոցառումների համար Գերմանիայում արդեն հատկացվել է ավելի քան €1 տրլն:
Ինչպես հաղորդում է Deutsche Welle-ն, պետական կառավարման բոլոր մակարդակներում  հատկացված միջոցների ընդհանուր ծավալը կազմել է €1,137 տրլն:
Միջոցների հիմնական մասը կստանա Տնտեսության կայունացման հիմնադրամը, որը պետք է ապահովի հակահամավարակային սահմանափակումներից տուժած գործարարների ֆինանսավորումը եւ երաշխիքներ տրամադրի բանկերին՝ ձեռնարկությունների սեփականատերերի կողմից վերցրած վարկերի համար:
Հակաճգնաժամային ֆինանսավորման այլ ոլորտներն են՝ ձեռնարկությունների արտադրության կրճատման պատճառով դրանց աշխատակիցներին տրամադրվող ոչ լրիվ զբաղվածության համար նպաստները, փոքր ձեռնարկությունների աջակցությունն ու առողջապահության ոլորտում լրացուցիչ ներդրումները:

В Германии выделено свыше €1 трлн на поддержку экономики
На мероприятия по поддержке экономики в условиях эпидемии коронавируса  в Германии уже выделено свыше триллиона евро.
Как сообщает Deutsche Welle, общая сумма средств, выделенных на всех уровнях государственной власти и управления, составила €1,137 трлн.
Основная сумма поступит в распоряжение Фонда стабилизации экономики, который должен обеспечить финансирование предпринимателей, пострадавших от антиэпидемиологических ограничений, и предоставить банкам гарантии под кредиты, взятые владельцами предприятий.
Другими областями антикризисного финансирования является пособия по неполной занятости работникам предприятий, вынужденных сократить производство, поддержка мелких предпринимателей и дополнительные вложения в сферу здравоохранения.