Աշխարհի 20 ամենահարուստ մարդիկ մեկ օրվա ընթացքում կորցրել են շուրջ $78 մլրդ՝ Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում հիմնական ինդեքսների անկման պատճառով, որն ամենախոշորն էր 1987-ի հոկտեմբերից ի վեր:Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, նման տվյալներ է բերում Forbes պարբերականը:Forbes-ի փորձագետներ հաշվել են, որ ամենամեծ կորուստները կրել է Amazon կորպորացիայի ղեկավար Ջեֆ Բեզոսը, որն իր ընկերության բաժնետոմսերի գնի 8% անկումից հետո կորցրել է շուրջ $8 մլրդ:Ֆրանսիական LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) ընկերությունների խմբի գլխավոր տնօրեն Բեռնար Առնոյի կարողությունը մեկ օրվա ընթացքում կրճատվել է $7,7 մլրդ-ով: 25.02.2020 | 09:30 Ֆոնդային ինդեքսներն աշխարհի մեծահարուստներին «աղքատացրել են» $139 մլրդ-ով Forbes-ի ցուցակում են հայտնվել նաեւ Facebook-ի ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը, որի կորուստը կազմել է $5,7 մլրդ, եւ Oracle-ի համահիմնադիր Լարրի Էլիսոնը, որի կարողությունը կրճատվել է $5,6 մլրդ-ով:Երեկ Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում, առեւտրային նստաշրջանի արդյունքներով, հիմնական ինդեքսներն անկում են ապրել ավելի քան 9%-ով՝ նոր կորոնավիրուսի տարածման մտահոգությունների ֆոնին: Tweet Դիտում՝ 5300

Почти $78 млрд за сутки потеряли 20 богатейших людей мира из-за самого крупного с октября 1987 года обвала ключевых индексов по итогам торговой сессии на Нью-Йоркской фондовой бирже.Как сообщает TАСС, такие данные приводит издание Forbes.Эксперты Forbes подсчитали, что наибольшие потери понес глава корпорации Amazon Джефф Безос, который после снижения цены акций его компании на 8% потерял почти $8 млрд. Состояние генерального директора французской группы компаний LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) Бернара Арно за сутки уменьшилось на $7,7 млрд. 25.02.2020 | 09:30 Богатейшие люди мира потеряли $139 млрд при падении фондовых индексов В списке Forbes также фигурируют глава Facebook Марк Цукерберг, потерявший $5,7 млрд, и сооснователь Oracle Ларри Эллисон, состояние которого уменьшилось на $5,6 млрд.В четверг ключевые индексы рухнули более чем на 9% по итогам торговой сессии на Нью-Йоркской фондовой бирже на фоне опасений, касающихся распространения нового коронавируса. Tweet Просмотры 5298