ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է VTB GEN-Z նախագիծը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործարկվել է նոր VTB GEN-Z նախագիծը, որը հնարավորություն կտա այն  երիտասարդ մասնագետներին, ովքեր ավարտել են բուհը ոչ ավելի քան 1 տարի առաջ կամ բուհ-երի վերջին կուրսի ուսանողներ են «ձեռք բերել անհրաժեշտ գիտելիքներ եւ անգնահատելի փորձ բանկային ոլորտում»:
Ինչպես նշել են բանկում, ծրագիրը կտեւի 6 ամիս, որի ընթացքում մասնակիցները կսովորեն եւ կտիրապետեն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աշխատանքային հիմնական սկզբունքներին եւ գործընթացներին:
Բացի այդ, ծրագրի շրջանակներում մասնակիցները հնարավորություն կունենան անցնել վարպետության դասեր  բանկի փորձառու ղեկավարների կողմից։
Ծրագրի ավարտից հետո մասնակիցները ոչ միայն կպարգեւատրվեն մրցանակներով եւ անվանակարգերով, այլ նաեւ կունենան ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում աշխատանքի անցնելու եւ  մեծ թիմի մի մասնիկ դառնալ հնարավորություն:

Банк ВТБ (Армения) запустил проект VTB GEN-Z
В Банке ВТБ (Армения) стартовал новый проект VTB GEN-Z, который поможет молодым специалистам, окончившим ВУЗ не более 1-го года назад, и студентам последних курсов из разных ВУЗ-ов «получить необходимые знания и бесценный опыт в сфере банковского дела».
Как отметили в банке, проект продлится 6 месяцев, в течении которых участники изучат и освоят основные принципы и процессы работы Банка ВТБ (Армения). Кроме того, в период обучения будет предоставлена возможность получить мастер-классы от опытных менеджеров банка.
После окончания проекта участники будут вознаграждены не только призами и номинациями, но и возможностью поступить на работу в Банк ВТБ (Армения) и стать частью большой команды.