Goldman Sachs International-ը Ադրբեջանին առաջարկել է իր խորհրդատվական ծառայությունները
Աշխարհի ամենախոշոր ներդրումային բանկերից մեկը` Goldman Sachs International-ը տարբեր ոլորտներում կարող է համագործակցել Ադրբեջանի հետ որպես խորհրդատու, հայտարարել է Ադրբեջանի տնտեսական զարգացման նախարար Հեյդար Բաբաեվի հետ կայացած հանդիպմանը Goldman Sachs International-ի կառավարման տնօրեն Մուստաֆա Բագռիաչիկլան:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը` վկայակոչելով Տրենդին, Մուստաֆա Բագռիաչիկլան նշել է համագործակցության այնպիսի ոլորտներ, ինչպիսիք են տեխնոլոգիաները, հեռահաղորդակցությունը, արդյունաբերությունը, էներգետիկան եւ բանկային ոլորտը:
Ադրբեջանի տնտեսական զարգացման նախարար Հեյդար Բաբաեվը նշել է երկրի տնտեսությունում իրագործվող մի շարք ծրագրերին Goldman Sachs International-ի մասնակցության հնարավորությունը:

Goldman Sachs International предложила Азербайджану консультац&
Один из крупнейших в мире инвестиционных банков Goldman Sachs International может сотрудничать с Азербайджаном в качестве консультанта в различных сферах, заявил на встрече с министром экономического развития Азербайджана Гейдаром Бабаевым директор по управлению Goldman Sachs International Мустафа Багрыачыкла.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Тренд, Мустафа Багрыачыкла отметил такие области сотрудничества, как технологии, телекоммуникации, промышленность, энергетика и банковский сектор.
Министр экономического развития Азербайджана Гейдар Бабаев отметил возможность участия Goldman Sachs International в ряде проектов, реализуемых в экономике страны.