ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է դրամական փոխանցումների ստացման առցանց ծառայություն
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է ինքնուրույն, առանց բանկ այցելելու եւ անգամ առանց Կոնտակտային կենտրոն զանգահարելու, լրացնել դրամական փոխանցումներ ստանալու հայտ բանկի պաշտոնական կայքում՝ online տարբերակով:
Բանկի պաշտոնական կայքում հայտ լրացնելով՝ հաճախորդները կարող են ստանալ Unistream, MoneyGram, Converstransfers, Intelexpress, TelCell եւ BEST համակարգերով ուղարկված դրամական փոխանցումները ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի MasterCard/Visa քարտերին:
«Դրամական փոխանցում ստանալը կտեւի հաշված րոպեներ»,- հայտնում են բանկից:
Հայտը լրացնելու համար անհրաժեշտ է մուտք գործել բանկի պաշտոնական կայք եւ լրացնել հետեւյալ պահանջվող տեղեկատվությունը `
- Ազգանուն/Անուն,
- Դրամական փոխանցման ծածկագիր,
- Փոխանցման գումար եւ արժույթ (նաեւ փոխանցման ստացման նախընտրելի արժույթ),
- Քարտի համար,
- Բջջային հեռախոսահամար:
Փոխանցման գումարը քարտին հաշվեգրելուց հետո հաճախորդը կարող է գումարը ստանալ ՀՀ դրամով անվճար/առանց միջնորդավճարի՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներից կամ արտարժույթով՝ մասնաճյուղերի տարածքում:
Բանկում հիշեցրել են, որ VTB-Transfer քարտերի քարտապանները (քարտը հատուկ նախատեսված է արտերկրից հաճախ դրամական փոխանցումներ ստացող հաճախորդների համար) կարող են օգտվել հետեւյալ արտոնություններից.
- արտարժույթի փոխարկման արտոնյալ փոխարժեք՝ դրամական փոխանցումը քարտին ստանալու պահին,
- մինչեւ 1 միլիոն դրամ գումարի չափով վարկային գիծ ստանալու  հնարավորություն՝ ելնելով դրամական փոխանցումների ստացման պատմությունից:
VTB-Transfer քարտի սպասարկման ամսական վճարը կազմում է 60 դրամ, եթե հաճախորդը ստանում է ամիսն առնվազն 1 դրամական փոխանցում:

Банк ВТБ (Армения) предлагает дистанционную услугу для получения денежных переводов
Банк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам, не посещая банк и даже не обращаясь в Контактный центр, самостоятельно заполнять заявку на получение денежных переводов на официальном сайте банка в режиме онлайн.
Заполнив короткую заявку на официальном сайте банка, клиенты могут получать денежные переводы на карты Mastercard/Visa Банка ВТБ (Армения), отправленные по системам Unistream, MoneyGram, Converstransfers, Intelexpress, TelCell, БЭСТ.
«Получение денежного перевода займет считанные минуты»,- сообщили в банке.
Для заполнения заявки на выплату денежного перевода необходимо зайти на официальный сайт банка и заполнить следующую информацию:
- Фамилия/Имя,
- Код денежного перевода,
- Сумму и валюту перевода (также предпочитаемую валюту получения перевода),
- Номер карты,
- Номер мобильного телефона
После зачисления денежного перевода на карту клиент может получить сумму без комиссий/бесплатно посредством  банкоматов Банка ВТБ (Армения) в драмах или в филиалах банка, если сумму требуется получить в иностранной валюте.
В банке напомнили, что держатели карт VTB-Тransfer (карты предназначены специально для клиентов, часто получающих денежные переводы из-за рубежа) в процессе получения денежного перевода на карту могут воспользоваться следующими льготами:
- льготный курс конвертации в момент зачисления перевода на карту,
- возможность получения кредитной линии до 1 млн драмов на основании истории получения денежных переводов.
Ежемесячная комиссия за обслуживание карты VTB-Тransfer составляет 60 драмов, если клиент ежемесячно получает минимум 1 денежный перевод на карту.