Պաշտոնապես բացվել են.
«Երվանդ Քոչար» մասնաճյուղը նոր մասնաճյուղ է, որը գտնվում է քաղաքի կենտրոնում՝ Տիգրան Մեծի պող. 29 ա, շ. 99 հասցեով:
Հաճախորդների հարմարավետ սպասարկման համար ընդլայնվել է «Թիվ 6» մասնաճյուղի տարածքը, որը գտնվում է Էրեբունի 31 շ. 53 հասցեում, իսկ «Թիվ 33» մասնաճյուղը շարունակում է գործել նույն վարչական շրջանում, սակայն Սվաճյան փ. 32 հասցեից տեղափոխվել է նոր, ավելի ընդարձակ տարածք` Զ. Անդրանիկի 71/7:
Բացման արարողությանը ներկա էին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահի տեղակալ Սոֆյա Մաճկալյանը, ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ Օլեգ Աղասյանը, Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ձոնիկ Մարգարյանը, Էրեբունի վարչական շրջանի ղեկավար Արման Աբրահամյանը, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավար Դավիթ Կարապետյանը, այլ հյուրեր:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մասնաճյուղերի թվով առաջատար է` 72 մասնաճյուղ Հայաստանի ողջ տարածքում, որոնցից 27-ը գործում են Երեւանում, իսկ 45-ը՝ մարզերում:
Մասնաճյուղերը կգործեն ստանդարտ ռեժիմով. երկուշաբթիից ուրբաթ` 09:15-17:30:
Ինչպես բանկի բոլոր մասնաճյուղերում, հաճախորդները կկարողանան օգտվել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունների եւ պրոդուկտների ամբողջ տեսականուց.
•    դրամական փոխանցումների իրականացում,
•    ավանդների ձեւակերպում, համալրում եւ կանխիկացում,
•    վարկերի ձեւակերպում եւ մարում,
•    հաշիվների համալրում,
•    խորհրդատվություն,
•    կոմունալ վճարումների իրականացում եւ այլն:
Մասնաճյուղերում հաճախորդների համար առանձնացված են նաեւ 24/7 ռեժիմում գործող ինքնասպասարկման գոտիներ, որոնք ապահովված են վճարային տերմինալով եւ cash-in հնարավորությամբ բանկոմատով: Այս ծառայությունը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս իրականացնել շուրջ 300 բանկային գործարքներ 24/7 ռեժիմով՝ վարկերի մարում, հաշիվների եւ ավանդների համալրում, կոմունալ վճարների իրականացում:

Были официально открыты:
Филиал “Ерванд Кочар” – это новый филиал, который находится в центре города по адресу пр. Тиграна Меца 29а стр. 99.
Для удобства и комфортного обслуживания клиентов в филиале №6, расположенном по улице Эребуни, дом 31, N53, осуществлено расширение, а филиал №33 продолжает функционировать в том же административном районе, но переехал из адреса ул. Свачяна, дом 32 в новое, более просторное здание по адресу ул. З. Андраника 71/7.
На открытии присутствовали Заместитель Генерального директора-Председателя Директора Банка ВТБ (Армения) Софья Мачкалян, Член совета ЦБ Олег Агасян, Исполняющий обязанности главы административного округа Кентрон Дзоник Маргарян, глава административного округа Эребуни Арман Абраамян, глава административного округа Малатия-Себастия Давид Карапетян, другие гости.
Банк ВТБ (Армения) лидер по количеству филиалов - 72 филиала по всей территории Республики Армения, из которых 27 действуют в Ереване, 45 - в марзах.
Филиалы будут работать в стандартном режиме: с понедельника по пятницу с 09:15-17:30.
Как и во всех филиалах Банка, клиенты смогут пользоваться всем спектром услуг и продуктов, предоставляемых Банком ВТБ (Армения):
•    осуществление денежных переводов
•    оформление, пополнение и снятие депозитов
•    оформление и погашение кредитов
•    пополнение счетов
•    консультации сотрудников Банка
•    оплата коммунальных платежей и т.д.
В филиалах действуют зоны самообслуживания клиентов 24/7, оснащенные банкоматом с функцией cash-in и платежным терминалом. Данная услуга позволяет клиентам осуществлять около 300 банковских транзакций в режиме 24/7: погашение кредитов, пополнение счетов и депозитов, оплата коммунальных и др.