ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է բացել կուտակային հաշիվներ մինչեւ 9,5% տոկոսադրույքով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բոլոր այն հաճախորդներին, որոնք ցանկանում են պահպանել եւ, ամենակարեւորը, կրկնապատկել իրենց խնայողությունները ՀՀ դրամով, առաջարկում է օգտվել կուտակային հաշվի ծառայությունից՝ տարեկան 1,5% - 9,5% տոկոսադրույքով:
Բանկում նշել են, որ կուտակային հաշիվը հնարավորություն է տալիս հաճախորդին ցանկացած պահի եւ առանց որեւէ սահմանափակման ելքագրել եւ համալրել գումարներ:
Այս հաշիվն իրենից ներկայացնում է դրամապանակ՝ գործողության անսահմանափակ ժամկետով՝ համատեղելով ավանդի անվտանգությունն ու բանկային հաշվի ճկունությունը: Կուտակային հաշվի եկամտաբերությունը կազմում է տարեկան 1,51% - 9,92%՝ 9,5% տոկոսադրույքի պարագայում:
Ի տարբերություն ժամկետային ավանդի՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կուտակային հաշիվ բացելով՝ հաճախորդը հնարավորություն կստանա գումարներ ելքագրել կամ համալրել իր կուտակային հաշիվը ցանկացած ժամանակ, անսահմանափակ քանակությամբ՝ չկորցնելով արդեն իսկ հաշվեգրված տոկոսները: Կուտակային հաշիվ կարելի է բացել ոչ միայն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 72 մասնաճյուղերում, այլ նաեւ հեռահար եղանակով՝ Վիդեո Բանկ ծառայության միջոցով:
«Կուտակային հաշվի համալրումը եւս հարմար է եւ դյուրին՝ հանրապետության շուրջ 4 000 վճարային տերմինալների, Մոբայլ/Ինտերնետ Բանկ համակարգերի, ինչպես նաեւ Վիդեո Բանկ ծառայության միջոցով»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կուտակային հաշվի հիմնական պայմաններն են`
- կուտակային հաշվի բացումը՝ անվճար,
- ամսական սպասարկում՝ անվճար, եթե տվյալ օրացուցային ամսվա ընթացքում յուրաքանչյուր օր կուտակային հաշվին առկա դրամական միջոցների մնացորդը 10 000 դրամ եւ ավելի է: Հակառակ դեպքում կիրառվում է ամսական սպասարկման միջնորդավճար՝ 390 դրամի չափով
- հաշվի ելքագրում ու համալրում՝ առանց սահմանափակումների,
- մուտքագրման նվազագույն եւ առավելագույն գումարի սահմանափակման բացակայություն,
- տոկոսների վճարում՝ ամսական կապիտալացմամբ,
- յուրաքանչյուր ամսվա տոկոսները հաշվարկվում են վերջին երեք ամիսների ընթացքում (ներառյալ՝ ընթացիկ ամիսը) կուտակային հաշվին առկա դրամական միջոցների նվազագույն մնացորդի նկատմամբ եւ կապիտալացվում են հաշվի փաստացի մնացորդին:
«Ծառայությունից առավել հարմարավետ օգտվելու համար ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է ավտոմատ կերպով համալրել իրենց կուտակային հաշիվները՝ Պարբերական վճարման  հանձնարարական ծառայության միջոցով:
Բացելով կուտակային հաշիվ՝ հաճախորդին առաջարկվում է միաժամանակ ձեւակերպել նաեւ Պարբերական վճարման  հանձնարարական, այդպիսով հանձնարարելով բանկին որոշակի պարբերականությամբ (ամսական, եռամսյակային եւ այլն) ավտոմատ կերպով համալրել կուտակային հաշիվը հաճախորդի այլ հաշիվների մուտքերից (աշխատավարձ, վարձավճարներ եւ այլ):
Որքան մեծ է կուտակային հաշվի մնացորդը եւ որքան երկար է գումարը պահպանվում հաշվին, այնքան բարձր է տոկոսադրույքը: Կուտակային հաշվի տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է 1,5% - 9,5% դրամով՝ կախված ժամկետից եւ գումարի չափից»,- ամփոփել են բանկում:

Банк ВТБ (Армения) предлагает открыть накопительные счета со ставкой до 9,5%
Банк ВТБ (Армения) предлагает воспользоваться услугой накопительного счета со ставкой 1,5% - 9,5% годовых всем тем клиентам, которые желают сохранять и, самое главное, приумножать свои сбережения в драмах.
В банке отметили, что накопительный счет клиенту дает возможность пополнять и снимать средства со своего счета в любое время и без каких-либо ограничений.
Данный счет представляет из себя некую копилку, имеющую неограниченный срок действия и объединяющую безопасность вклада, а также гибкость банковского счета. Доходность на накопительном счету составляет 1,51% - 9,92% годовых при ставке 9,5%.
В отличие от срочного депозита, открыв накопительный счет в Банке ВТБ (Армения), клиент имеет возможность снимать средства или пополнять накопительный счет в удобное время неограниченное количество раз, не теряя при этом уже начисленные проценты.
Открыть накопительный счет можно не только в 72-х филиалах Банка ВТБ (Армения), но также и дистанционным образом с помощью услуги Видео Банк.
«Пополнение накопительного счета также легко и удобно: посредством около 4000 платежных терминалов страны, Мобильного/Интернет Банка, а также услуги Видео Банк»,- отмечается в сообщении.
Основные условия накопительного счета Банка ВТБ (Армения):
- открытие счета – бесплатно,
- ежемесячное обслуживание счета – бесплатно, если в течение календарного месяца ежедневный остаток денежных средств на накопительном счете был 10 000 драмов и выше. В обратном случае, комиссия за обслуживание счета составляет 390 драмов,
- пополнение и снятие средств со счета - без ограничений,
- отсутствие минимальной и максимальной суммы взноса,
- выплата процентов – ежемесячно с капитализацией,
- ежемесячные проценты рассчитываются на сумму минимального остатка денежных средств накопительного счета за последние три месяца (включая текущий месяц) и капитализируются к фактическому остатку счета.
«Для более комфортного пользования услугой Банк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам пополнять свои накопительные счета автоматически - посредством услуги Периодического платежного поручения.
При открытии накопительного счета клиенту предлагается сразу оформить Периодическое платежное поручение, дав тем самым поручение банку конкретной периодичностью (ежемесячно, ежеквартально и т.д.) автоматически пополнять свой накопительный счет за счет поступлений на иные счета клиента (зарплата, арендные платежи и т.д.).
Чем больше сумма на накопительном счете и чем дольше она остается на счету, тем выше начисляемые проценты. Ставки по накопительному счету составляют 1,5% - 9,5% годовых в драмах в зависимости от срока и суммы»,- заключили в банке.