ՎԶԵԲ-ը նախատեսում է մասնակցել եւս երկու հայկական բանկերի կապիտալում
Երեւան, 14 դեկտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2008 թ. Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) նախատեսում է մասնակցել եւս երկու հայկական առեւտրային բանկերի կապիտալում, այսօր Երեւանում հայտնել է ՎԶԵԲ-ի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Մայքլ Վայնշտայնը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Մայքլ Վայնշտայնն ասել է, որ 2008 թ. Հայաստանում ՎԶԵԲ-ի ֆինանսավորման ծավալը կկազմի մոտ 100 մլն եվրո: Նրա խոսքերով, հաջորդ տարի ՎԶԵԲ-ը նախատեսում է Հայաստանում ֆինանսավորել ծրագրեր միջին եւ փոքր բիզնեսի, Էներգետիկայի, բնապահպանության, տրանսպորտի եւ ֆինանսական հատվածի ոլորտներում:

ЕБРР планирует принять участие в капитале еще двух армянских банков
Ереван, 14 декабря /Медиамакс/. В 2008 году Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР) планирует принять участие в капитале еще двух коммерческих банков Армении, сообщил сегодня в Ереване руководитель ереванского офиса ЕБРР Майкл Ванштайн (Michael Weinstein).
Как сообщает агентство Медиамакс, Майкл Ванштайн сказал, что в 2008 году объем финансирования ЕБРР в Армении составит около 100 млн евро. По его словам, в будущем году ЕБРР планирует финансировать в Армении проекты в сфере малого и среднего бизнеса, энергетики, экологии, транспорта и финансового сектора.