2007 թ. երրորդ եռամսյակում UNIstream դրամական փոխանցումների համակարգի շրջանառությունը Հայաստանում կազմել է $200 մլն
27.11.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 27 նոյեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2007 թ. երրորդ եռամսյակում UNIstream դրամական փոխանցումների համակարգի շրջանառությունը Հայաստանում կազմել է $200 մլն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը` վկայակոչելով UNIstream-ի վերլուծական դեպարտամենտը, 2007 թ. երկրորդ եռամսյակի հետ համեմատ համակարգի շրջանառությունը Հայաստանում աճել է $61 միլիոնով:
2007 թ. երրորդ եռասյակում UNIstream-ի համախառն շրջանառությունը կազմել է $1.145 մլրդ:
UNIstream համակարգի գլխավոր տնօրեն Սուրեն Հայրիյանը հայտարարել է, որ բիզնեսի զարգացման տեմպերի աճն ընկերության ղեկավարության աշխատանքի առանցքային ուղղությունն է:
“Այսօր շուկան առաջ շարժվելու հիանալի հնարավորություն է տալիս: Մենք տեսնում ենք մարդկանց աճող հետաքրքրությունը մեր ծառայությունների հանդեպ, արձանագրում ենք կայուն դինամիկա միգրացիոն գործընթացների աշխուժացման մեջ եւ, վերջապես, համակարգերի շարունական ինտեգրում համաշխարհային շուկային”,- ասել է նա` ավելացնելով, որ վերջին 12 ամիսներին ԱՊՀ շուկայի աճը կազմել է առնվազն 70%:

Оборот UNIStream в Армении в третьем квартале составил $ 200 млн
Ереван, 27 ноября /Медиамакс/. Оборот системы денежных переводов UNIStream в Армении в третьем квартале 2007 года составил $ 200 млн.
Как сообщает агентство Медиамакс со ссылкой на аналитический департамент UNIStream, по сравнению со вторым кварталом 2007 года оборот системы в Армении увеличился на $ 61 млн.
Оборот UNIStream в третьем квартале 2007 года составил $1,145 млрд.
Генеральный директор системы UNIStream Сурен Айриян заявил, что наращивание темпов развития бизнеса является ключевым аспектом в работе руководства компании.
«Сегодня рынок дает игрокам великолепную возможность для движения вперед. Мы видим возрастающий интерес людей к нашим сервисам, констатируем перманентную динамику в интенсификации миграционных процессов и, наконец, поступательную интеграцию систем в глобальный рынок», – сказал он, добавив, что рост рынка СНГ составил за последние 12 месяцев по крайней мере 70%.