ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարեգործական տոնավաճառ է կազմակերպել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, գարնանային տոների կապակցությամբ, բարեգործական տոնավաճառ է կազմակերպել բանկի գլխամասային գրասենյակում` ի աջակցություն միայնակ մայրերի:
«Բանկի աշխատակցուհիները մեծ ոգեւորությամբ մեկ ամիս շարունակ պատրաստվում էին տոնավաճառին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Տոնավաճառը կազմակերպվել է «Հայ մայրեր» բարեգործական կազմակերպության գործունեությանն աջակցելու նպատակով: Տոնավաճառին մասնակցել են բանկի աշխատակիցները, որոնք վաճառքի էին հանել իրենց պատրաստած քաղցրավենիքները, ուտեստները, զարդերն ու զանազան այլ իրեր:
Բարեգործության նպատակն էր օգնել մանկական ուղեղային կաթվածով (ՄՈւԿ) երեխաների միայնակ մայրերին: Բանկի աշխատակիցների ջանքերով հավաքված գումարը նախատեսված է ուղղել մայրերի ուսուցման այնպիսի մասնագիտությունների, ինչպիսիք են հրուշակագործությունը, վարսահարդարումը, կարուձեւը եւ այլն, այնպես, որ նրանք կարողանան հոգ տանել իրենց երեխաների մասին եւ ապահովել նրանց բուժումը՝ առանց տանից դուրս գալու:
Հավաքագրումների եւ վաճառքի արդյունքում հավաքվել է 683 000 դրամ, որը բանկը կրկնապատկել է: Վերջնական 1 366 000 դրամ գումարը կծառայի հաշմանդամություն ունեցող երեխաների 6 մայրերի ուսուցմանն ու հետագայում նրանց գումարով կապահովի:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ամեն կերպ օգնում եւ աջակցում է օգնության կարիք ունեցող երեխաներին եւ նրանց ծնողներին` ամեն տարի գումար հատկացնելով առողջապահության ոլորտում բարեգործության եւ հովանավորության համար»,- ամփոփել են բանկում:

Банк ВТБ (Армения) организовал благотворительную ярмарку
Банк ВТБ (Армения) в честь весенних праздников устроил благотворительную ярмарку в здании головного офиса банка в помощь матерям-одиночкам.
«Сотрудницы банка с большим воодушевлением на протяжении месяца готовились к ярмарке»,- отмечается в сообщении.
Ярмарка была организована в поддержку деятельности благотворительной организации «Армянские Матери» («Հայ Մայրեր»). В ней приняли участие сотрудницы банка, которые выставили на продажу сладости, блюда, украшения и разнообразные изделия, изготовленные своими руками.
Целью благотворительности стала помощь матерям-одиночкам, имеющих детей с диагнозом детский церебральный паралич (ДЦП). Сумма, собранная усилиями сотрудников банка, будет предназначена на обучение мам таких профессий, как кондитерское дело, парикмахерское искусство, шитье и др., чтобы они могли заботиться о своих детях и обеспечить им лечение, не выходя из дома.
В результате сборов и продаж было собрано 683 000 драмов, сумма была удвоена со стороны банка. Итоговая сумма в размере 1 366 000 драмов  послужит обучению и обеспечению всем необходимым для дальнейшего заработка 6-ти матерям детей с инвалидностью.
«Банк ВТБ (Армения) всячески помогает и поддерживает детей и их родителей, нуждающихся в помощи, и ежегодно выделяет суммы на благотворительность и спонсорство в сфере здравоохранения»,- заключили в банке.