Կոնվերս Բանկը ներդրել է «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» պրոդուկտը
Կոնվերս Բանկը բարելավել է «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» ակցիայի շրջանակում երիտասարդ հաճախորդներին առաջարկվող ծառայությունների պայմանները:
Բանկում նշել են, որ հաշվի առնելով դրա նկատմամբ պահանջարկը՝ այն այսուհետեւ հաճախորդներին է առաջարկվելու որպես առանձին պրոդուկտ:
Կոնվերս Բանկը հատուկ երիտասարդ հաճախորդների համար նախագծված «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» ակցիայի մասին հայտարարեց շուրջ երկու տարի առաջ՝ Տերյան 105/1 հասցեում «Երիտասարդական» մասնաճյուղի գործունեության մեկնարկով: Մասնաճյուղը համապարփակ բանկային ծառայություններ է առաջարկում հարակից ԲՈՒՀ-երի ուսանողներին:
«Այսօր, «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» պրոդուկտի ներդրմամբ, մենք կատարում ենք ուսանողներին մատուցող բանկային ծառայությունների հասանելիության մեծացման ուղղությամբ հերթական քայլը»,- ասել են Կոնվերս Բանկում:
Մասնավորապես, «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» պրոդուկտի շրջանակում Կոնվերս Բանկն իր ուսանող հաճախորդներին է առաջարկում նվազող կամ վերականգնվող սահմանաչափով վարկավորման հնարավորություն:
«Վարկավորումն իրականացվում է հնարավորինս սեղմ ժամկետում՝ մրցունակ պայմաններով: Վարկային սահմանաչափի առավելագույն գումարը 300 000 դրամ է, իսկ կրթաթոշակ ստացող ուսանողների համար՝ 600 000 դրամ, տարեկան տոկոսադրույքը՝ 15%:
Զուգահեռաբար, պրոդուկտի շրջանակում «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» ուսանողական պլաստիկ քարտ ունեցող ուսանողների ընտանիքի անդամներին (ծնող, քույր, եղբայր, ամուսին) Կոնվերս Բանկն առաջարկում է հիփոթեքային եւ ավտոմեքենայի ձեռքբերման վարկեր՝ դիմելու պահին գործող ստանդարտ տոկոսադրույքից 1 տոկոսային կետով ցածր տոկոսադրույքով»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Конверс Банк внедрил продукт «Создай свою кредитную историю»
Конверс Банк улучшил условия услуг, предлагаемых молодым клиентам в рамках акции «Создай свою кредитную историю».
В банке отметили, что, учитывая существующий спрос, отныне он будет предлагаться клиентам банка в качестве отдельного продукта.
Конверс Банк объявил об акции «Создай свою кредитную историю», разработанной специально для молодых клиентов, около двух лет назад, одновременно с открытием филиала «Еритасардакан» по адресу улица Теряна, 105/1. Филиал предлагает комплексные банковские услуги студентам ВУЗ-ов, расположенных поблизости.
«Сегодня, внедряя продукт «Создай свою кредитную историю», мы делаем очередной шаг в направлении повышения доступности банковских услуг для студентов»,- отметили в Конверс Банке.
В частности, в рамках продукта «Создай свою кредитную историю» Конверс Банк предлагает своим клиентам-студентам возможность получения кредитов с уменьшаемым или возобновляемым лимитом.
«Кредитование осуществляется в кратчайшие сроки, на конкурентных условиях. Максимальная сумма кредитного лимита составляет 300,000 драмов, а для студентов, получающих стипендию – 600,000 драмов, по годовой процентной ставке 15%.
Кроме того, в рамках данного продукта Конверс Банк предлагает членам семьи (родители, сестра, брат, супруг) студентов, имеющих пластиковую студенческую карту «Создай свою кредитную историю», ипотечные кредиты и кредиты на приобретение автомобиля по процентной ставке на 1 процентный пункт ниже стандартной процентной ставки, действующей на момент подачи заявки на получение кредита»,- говорится в сообщении.