ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարձրտեխնոլոգիական նոր Կոնտակտային կենտրոն է բացել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Գարեգին Նժդեհի 34 հասցեում տեղակայված «34» բիզնես կենտրոնում բացել է բարձրտեխնոլոգիական իր նոր Կոնտակտային կենտրոնը:
Բանկում նշել են, որ ամիսներ շարունակ իրականացվել են վերանորոգման աշխատանքներ Կոնտակտային կենտրոնի աշխատակիցների համար նախատեսված տարածքում. մանրակրկիտ ընտրվել են ինտերիերի գունային գամման, տեխնոլոգիական բաղադրիչները եւ հանգստի գոտու ձեւավորումը:
«Արդյունքում, բանկի Կոնտակտային կենտրոնը հագեցած է բոլոր անհրաժեշտ ժամանակակից սարքավորումներով եւ ձեւավորված է գունագեղ ամառային երանգներով: Աշխատակիցների համար նախատեսված է նաեւ հարմարավետ հանգստի գոտի, որտեղ օպերատորները կկարողանան հանգստանալ եւ վերականգնել ուժերը, ինչպես նաեւ տեղադրված են սպորտային մարզասարքեր եւ բազմաֆունկցիոնալ խոհանոց, որպեսզի աշխատակիցները հաճույք ստանան իրենց աշխատանքից»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը շնորհավորել է բոլոր աշխատակիցներին՝ նոր Կոնտակտային կենտրոնի բացման կապակցությամբ եւ վստահություն է հայտնել, որ բոլոր օպերատորները կստանան միայն դրական արձագանքներ եւ զանգեր, իսկ բոլոր խնդիրները կլուծվեն արագ եւ հեշտությամբ:
Բանկում հիշեցրել են, որ գոյության 8 տարիների ընթացքում Կոնտակտային կենտրոնն օգնություն եւ աջակցություն է ցուցաբերել հարյուր հազարավոր հաճախորդների եւ պատասխանել միլիոնավոր հարցերի։ Օրական զանգերի քանակը գերազանցում է 2 000-ը:
Կոնտակտային կենտրոնի նպատակն է՝
- որակյալ տեղեկատվական-հաղորդակցական աջակցության ապահովումը,
- առաջացած խնդիրների դեպքում օպերատիվ օգնության տրամադրումը,
- բանկի պրոդուկտների եւ ծառայությունների վերաբերյալ լիարժեք տեղեկատվության տրամադրումը,
- քարտային գործարքների մանրամասների պարզաբանումը,
- պլաստիկ քարտերի բացումը,
- հեռակա սպասարկման տարբերակներով՝ գործարքների իրականացման օգնությունը,
- ցանկացած վարկային պրոդուկտի համար հայտադիմումների աջակցությունը
- դրամական փոխանցումների համակարգերով ստացված գումարների հաշվեգրում բանկի գործող քարտերին,
- հաճախորդի զանգի եւ նույնականացման հիման վրա «Մոբայլ բանկինգ» ծառայության միջոցով գործարքների իրականացում՝ հաճախորդների բոլոր հաշիվներով:

Банк ВТБ (Армения) открыл новый высокотехнологичный Контактный центр
Банк ВТБ (Армения) открыл свой новый, высокотехнологичный Контактный центр, находящийся в бизнес-центре «34» по адресу улица Гарегина Нжде 34.
В банке отметили, что в течение нескольких месяцев шли ремонтные работы в помещении, предназначенном для сотрудников Контактного центра: тщательно выбирались технологическая составляющая, цветовая гамма интерьера и дизайн зоны отдыха
«В итоге, Контактный центр Банка ВТБ (Армения) оснащён всей необходимой современной техникой и решён в ярких, летних тонах. Для сотрудников предусмотрена также уютная просторная зона отдыха, где операторы смогут расслабиться и восстановить силы, а также установлены спортивные тренажёры и оборудована многофункциональная кухня, чтобы сотрудники получали удовольствие от своей работы»,- отмечается в сообщении.
Генеральный директор – Председатель директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин поздравил всех сотрудников с открытием нового Контактного центра и выразил уверенность, что в новом помещении все операторы будут получать лишь положительные отзывы и позитивные звонки, а все проблемы будут решаться быстро и легко.
В банке напомнили, что на протяжении 8 лет своего существования Контактный центр оказал помощь и поддержку сотням тысяч клиентов и ответил на миллионы разных вопросов: количество звонков в день превышает 2 000.
Задачами Контактного центра являются:
- обеспечение качественной информационно-коммуникационной поддержки,
- предоставление оперативной помощи при возникших проблемах,
- предъявление полноценной информации о продуктах и услугах банка,
- разъяснение деталей карточных транзакций,
- открытие пластиковых карт,
- помощь при проведении транзакций в дистанционных каналах обслуживания,
- поддержка при подаче заявок на любые кредитные продукты,
- зачисление переводов, полученных по всем системам денежных переводов, на действующие карты банка,
- осуществление операций по всем счетам клиентов, подключённых к услуге «Мобайл банкинг» на основании звонка клиента и надлежащей идентификации.