ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ «Իմ քայլը հանուն Լոռու մարզի» ֆորումի գլխավոր հովանավոր
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձել է փետրվարի 23-ին Վանաձորում անցկացված՝ «Իմ քայլը հանուն Լոռու մարզի» բիզնես ֆորումի գլխավոր հովանավոր:
Բանկում նշել են, որ ֆորումի կազմակերպիչը ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարությունն ու Լոռու մարզպետարանն են:
Ֆորումին մասնակցել են Հայաստանի եւ տարբեր երկրների խոշոր գործարարներ եւ ներդրողներ: Մասնակից երկրները՝ Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Իտալիան, ԱՄՆ-ն, Ավստրալիան, Իրանը, Լիտվան, քննարկել են Լոռու մարզի զարգացման ներդրումային տարբերակները:
Բիզնես ֆորումը մեկնարկել է Լոռու մարզի արտադրողների էքսպո-ցուցահանդեսի բացմամբ, որտեղ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ որպես գլխավոր հովանավոր, առանձին տաղավարով ցուցադրել է իր պրոդուկտներն ու ծառայությունները:
Ցուցահանդեսի հյուրերն ու մասնակիցները, ուսումնասիրելով ընկերությունների առաջարկած բոլոր ապրանքները, հետեւել են ֆորումին, որտեղ քննարկվել են Լոռու մարզի ներդրումների հետ կապված ակտուալ հարցեր:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կարող է իրավամբ կոչվել «ազգային բանկ». Հայաստանում մենք ներկայացված ենք 70 մասնաճյուղով, որոնցից 5-ն այստեղ են՝ Լոռու մարզում, եւ մենք մտադիր ենք առաջիկայում բացել վեցերորդը: Ցանկանում ենք, որ այս ֆորումը ապագայում հզոր տնտեսական խթան ծառայի նոր բիզնեսների զարգացման, տնտեսական նոր ծրագրերի, աշխատատեղերի ստեղծման համար»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը:

Банк ВТБ (Армения) - генеральный спонсор проекта «Мой шаг во благо Лорийской области»
Банк ВТБ (Армения) стал генеральным спонсором бизнес-форума «Мой шаг во благо Лорийской области», состоявшегося 23 февраля в Ванадзоре.
В банке отметили, что инициаторами форума выступили Министерство территориального управления и развития Армении и областной центр Лорийской области.
В форуме приняли участие крупнейшие бизнесмены и инвесторы из Армении и других стран мира - России, Украины, Италии, США, Австралии, Ирана, Литвы. На форуме обсудили возможные варианты инвестиций для развития Лорийской области.
Бизнес-форум начался с открытия экспо-выставки производителей Лорийской области, где Банк ВТБ (Армения), как генеральный спонсор, также представил свои продукты и услуги отдельным павильоном.
Гости и участники выставки, рассмотрев все продукты, предлагаемые различными компаниями, последовали на форум, где были подняты наиболее актуальные и важные вопросы, касающиеся инвестиций Лорийской области.
«Банк ВТБ (Армения) можно по праву назвать «народным банком»: в Армении мы представлены 70-ю филиалами, 5 из которых – здесь, в Лорийской области, и 6-й планируем открыть в ближайшее время. Мы хотим пожелать, чтобы данный форум в будущем послужил мощным экономическим импульсом для развития новых бизнесов, новых экономических программ, создания новых рабочих мест»,- отметил Генеральный директор - Председатель директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин.