Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ Մայր թատրոնին կից փոքր բեմ՝ Black Box է բացվել
Կոնվերս Բանկի նախաձեռնությամբ՝ Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում այսօր տեղի է ունեցել Փոքր բեմի՝ Black Box-ի բացման արարողությունը:
Բանկում նշել են, որ այն Հայաստանում պրոֆեսիոնալ թատրոնին կից կառուցված առաջին Black Box-ն է, որը ծառայելու է որպես նորարարական թատերական հարթակ երիտասարդ արվեստագետների համար:
«Նախաձեռնությունը կյանքի է կոչվել Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ, որն իր ողջ գործունեության ընթացքում մշտապես եղել է մշակույթի եւ արվեստի ոլորտում տարբեր նախաձեռնությունների մասնակիցն ու աջակիցը: Հուսով եմ, որ նախորդ տարի սկսած համագործակցությունը այս նախագծի իրականացմամբ չի ավարտվի, եւ մենք հնարավորություն կունենանք հետագայում եւս հանդիսատեսին ներկայանալ նոր, հետաքրքիր առաջարկներով»,- ասել է Մայր թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը:
«Մշակույթի եւ արվեստի զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին աջակցությունը Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի կարեւորագույն  բաղադրիչներից է, որի շրջանակում միայն նախորդ տարի Կոնվերս Բանկն աջակցել եւ մասնակցել է մոտ մեկ տասնյակ միջոցառումների: Black Box-ի բացումը հանրային եւ մասնավոր հատվածների համագործակցության շրջանակներում իրականացված այդպիսի նախագծերից մեկն է, որի շնորհիվ հայ հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա դիտել ոչ միայն ակադեմիական թատրոններին բնորոշ բեմադրություններ, այլեւ նորարարական, ժամանակակից լուծումներով նոր ներկայացումներ»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:

При поддержке Конверс Банка при театре им. Сундукяна открылась малая сцена Black Box
По инициативе Конверс Банка в Национальном академическом театре им. Сундукяна сегодня состоялась церемония открытия малой сцены –Black Box.
В банке отметили, что это первая сцена Black Box в Армении, построенная при профессиональном театре, которая будет служить инновационной театральной платформой для молодых деятелей искусства.
«Эта инициатива была реализована при поддержке Конверс Банка, который на протяжении своей деятельности принимал участие и оказывал содействие различным начинаниям в сфере культуры и искусства. Надеюсь, что сотрудничество, начало которому было положено в прошлом году, не ограничится данным проектом, и в будущем мы также будем иметь возможность выступать с новыми, интересными предложениями для зрителя»,- отметил директор театра им. Сундукяна Вардан Мкртчян.
«Содействие начинаниям, направленным на развитие культуры и искусства, является одним из важнейших компонентов программы корпоративной социальной ответственности Конверс Банка, в рамках которой только за прошлый год банк оказал содействие и принял участие примерно в десятке мероприятий. Открытие театра Black Box – один из успешных проектов, реализованных в рамках сотрудничества государственного и частного секторов, благодаря которому армянский зритель сможет увидеть не только постановки, характерные для академических театров, но и новые представления, с инновационными, современными решениями», - отметил Генеральный исполнительный директор Конверс Банка Артур Акопян.