JTI-ը ճանաչվել է որպես 2019 լավագույն գործատու Հայաստանում
JTI (Japan Tobacco International) ընկերությունը եւս մեկ անգամ հավաստագրվել է որպես 2019 Լավագույն գործատու Հայաստանում, Եվրոպայի եւ Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջաններում, ինչպես նաեւ ամբողջ աշխարհում՝ իր աշխատակիցներին լավագույն արտոնությունների տրամադրման համար։
Լավագույն գործատու ճանաչված ընկերությունները իրենց աշխատակիցներին առաջարկում են գերազանց աշխատանքային պայմաններ՝ շնորհիվ անձնակազմի կառավարման առաջադեմ փորձառության. «մարդը՝ կարեւորագույն արժեք»։
Համաշխարհային հավաստագրման այս ծրագիրը հասցրել է հավաստագրել շուրջ 1300 լավագույն գործատուների հինգ մայրցամաքների ավելի քան 115 երկրներում/ տարածաշրջաններում:
Անձնակազմի կառավարման ոլորտում որպես անկախ հավաստագրող ընկերություն՝ Լավագույն գործատուների ինստիտուտը գնահատում է մասնակիցներին անձնակազմի կառավարման լավագույն փորձառության հետազոտության միջոցով։ Կազմակերպությունները հավաստագիր ստանալու համար պետք է բավարարեն Լավագույն գործատուների ինստիտուտի կողմից սահմանված չափորոշիչներին։
Անձնակազմի կառավարման լավագույն փորձառության հետազոտությունը կազմված է ավելի քան 100 հարցերից՝ հետեւյալ 10 թեմաների շրջանակներում․ Տաղանդների կառավարման ռազմավարություն, Աշխատուժի պլանավորում, Աշխատանքի ընդունման գործընթաց, Ուսուցում  եւ մասնագիտական զարգացում, Կատարողականի կառավարում, Ղեկավար հմտությունների զարգացում, Կարիերայի եւ առաջխաղացման կառավարում, Աշխատակիցների վարձատրություն եւ արտոնություններ, Մշակույթ:
Լավագույն գործատուների ինստիտուտը գնահատում է անձնակազմի կառավարման փորձառությունների կիրառումը եւ ռազմավարության, փորձառության, չափումների եւ տեխնոլոգիաների միջոցով հետեւում դրանց ապահովմանը։

JTI сертифицирована как лучший работодатель 2019 года в Армении
Институт лучших работодателей (Top Employer Institute) вновь сертифицировал JTI (Japan Tobacco International) Лучшим работодателем 2019 в Армении, Европе, Азиатско-Тихоокеанском регионе, а также во всем мире по условиям труда.
Компании, сертифицированные как «Лучший работодатель», демонстрируют свою приверженность по обеспечению лучших условий труда для своих сотрудников с помощью прогрессивной практики управления персоналом: «Человек - основная ценность».
Эта глобальная Программа сертификации уже успела сертифицировать и признать более чем 1300 Лучших работодателей в более чем 115 странах / регионах на пяти континентах.
Являясь независимой компанией по сертификации персонала, Институт лучших работодателей оценивает участников в рамках глобального опроса лучших практик по управлению персоналом.
Для получения сертификации организации должны успешно достичь требуемых стандартов, установленных Институтом лучших работодателей.
Опрос лучших практик по управлению персоналом включает в себя более 100 вопросов, по следующим 10 темам: Стратегия управления талантами; Планирование кадровых ресурсов; Стратегия найма и вовлечения новых сотрудников; Обучение и повышение квалификации; Управление производительностью; Развитие лидерства; Управление карьерой и продвижением; Компенсации и льготы; Культура.
Институт лучших работодателей оценивает имплементацию этих практик по управлению персоналом и анализирует, как они поддерживаются посредством стратегии, практики, измерения и технологии.