Այս տարի Յունիբանկը կբացի 5 նոր մասնաճյուղ
Այս տարի Երեւանում եւ մարզերում՝ Վանաձոր, Մասիս, Ապարան եւ Արարատ քաղաքներում, Յունիբանկը նախատեսում է բացել 5 նոր մասնաճյուղ:
Բանկում նշել են, որ մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնումն ու զարգացումը պայմանավորված է բիզնեսի ծավալների աճով եւ հաճախորդների սպասարկման համար առավելագույն հարմարավետ պայմանների ապահովմամբ: Նոր մասնաճյուղերը կբացվեն բանուկ հատվածներում եւ կունենան ընդարձակ սպասարկման սրահներ:
Այսօր Յունիբանկն ունի 46 մասնաճյուղ եւ 100-ից ավելի պրոմո կետ: Բանկում սպասարկվում է մոտ 400 000 հաճախորդ: 2018-ին Յունիբանկի հաճախորդների թիվն աճել է ավելի քան 10%-ով:
«Նոր մասնաճյուղերը կիրականացնեն ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց համալիր բանկային սպասարկում, այդ թվում՝ ավանդների ընդունում, սպառողական եւ բիզնես վարկավորում, դրամական փոխանցումներ, հաշվարկա-դրամարկղային սպասարկում, ներդրումներ Յունիբանկի բաժնետոմսերում եւ արժեթղթերում, կոմունալ վճարումների ընդունում եւ այլն: Նոր մասնաճյուղերում կտեղադրվեն նաեւ Յունիբանկի տերմինալներ, որպեսզի հաճախորդներն ինքնուրույն իրականացնեն բանկային հաշվի համալրում, վարկի մարում կամ կոմունալ վճարումներ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
«Յունիբանկը Հայաստանի առաջատար մանրածախ բանկերից մեկն է: Մեր նպատակն է հաճախորդի համար ապահովել հարմարավետ եւ որակյալ սպասարկում «մեկ քայլ» հեռավորության վրա: Բացի այդ, նոր մասնաճյուղերի բացումը ոչ միայն հարմարավետ բանկային ծառայություններ են, այլ նաեւ նոր աշխատատեղերի ստեղծում, ինչը հատկապես պահանջված է մարզերում»,- ասել է Յունիբանկի օպերացիոն սպասարկման եւ  տեղեկատվական համակարգերի տնօրեն Արթուր Ապերյանը:

В этом году Юнибанк откроет 5 новых филиалов
В этом году Юнибанк планирует открыть 5 новых филиалов в Ереване и других городах Армении (в Ванадзоре, Масисе, Апаране и Арарате).
В банке отметили, что расширение филиальной сети обусловлено ростом объема бизнеса и желанием обеспечить максимально комфортное обслуживание клиентов. Новые филиалы появятся в оживлённых местах с хорошей транспортной доступностью и будут иметь просторные клиентские залы.
Сегодня у Юнибанка насчитывается 46 филиалов и свыше 100 промо-точек. В банке обслуживается около 400 000 клиентов. В 2018 году число клиентов Юнибанка увеличилось более чем на 10%.
«В новых филиалах, оборудованных по последнему слову техники, клиенты получат весь спектр банковских услуг и смогут оформлять депозиты, банковские карты, совершать денежные переводы, брать потребительские и бизнес-кредиты, обращаться за расчётно-кассовым обслуживанием, инвестировать средства в акции и облигации Юнибанка. Кроме того, в каждом филиале будет установлен платежный терминал, чтобы клиенты самостоятельно решили ряд финансовых задач: пополнение банковского счёта, погашение задолженности по кредиту, оплата коммунальных услуг», - говорится в сообщении.
«Мы позиционируем себя как народный банк и гордимся тем, что стали одним из лидеров в Армении по розничному направлению. Наша задача — обеспечить удобное и качественное обслуживание в шаговой доступности для клиентов. Кроме того открытие новых филиалов – это не только доступные банковские услуги, но и создание новых рабочих мест, что особенно актульно в регионах»,- отметил директор по операционному обслуживанию и информационным системам Юнибанка Артур Аперян.