“Հայկական երկաթուղին” կհանձնվի հավատարմագրային կառավարման 2008 թվականի հունվարի 15-ին
Երեւան, 18 հոկտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “Հայկական երկաթուղի” ՓԲԸ-ն կհնաձնվի հավատարմագրային կառավարման 2008 թվականի հունվարի 15-ին:
Ինչպես հաղորդուն է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այս մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է Հայաստանի տրանսպորտի եւ կապի նախարար Անդրանիկ Մանուկյանը: Նա հայտնել է, որ տենդերին կմասնկացեն “Ռուսաստանյան երկաթուղիներ” եւ հնդկական RITES (Rail India Technical and Economical Services) ընկերությունները: Նախարարն ասել է, որ այդ ընկերությունների առաջարկների փաթեթները կբացվեն այս տարվա դեկտեմբերի 21-ին, իսկ դեկտեմբերի 28-ին կհրապարակվեն գնային առաջարկները:
“Հայկական երկաթուղի” ընկերությունը հավատարմագրային կառավարման կհանձնվի 30 տարի ժամկետով` 20 տարի երկարաձգման իրավունքով: Մրցույթի պայմանների համաձայն, մրցույթի հաղթողը պարտավոր է 10 տարվա ընթացքում $170 մլն ներդրում կատարել:

«Армянская железная дорога» будет передана в концессионное управления 15 января 2008 года
Ереван, 18 октября /Медиамакс/. ЗАО «Армянская железная дорога» /АЖД/ будет передана в концессионное управление 15 января 2008 года.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване заявил министр транспорта и связи Армении Андраник Манукян. Он сообщил, что участие в тендере примут две компании – ЗАО "Российские железные дороги" и индийская компания RITES (Rail India Technical and Economic Services). Министр сказал, что пакеты с предложениями от этих компаний будут вскрыты 21 декабря этого года, а 28 декабря будут обнародованы ценовые предложения.
ЗАО «Армянская железная дорога» планируется передать в концессионное управление сроком на 30 лет с правом пролонгации на 20 лет. Согласно условиям тендера, концессионер обязан в течение 10 лет осуществить инвестиции в размере $170 млн.