Հոկտեմբերի 10-ին Երեւանում կբացվի “Դրամական փոխանցումներ: Մանրածախ բանկային ծառայություններ” միջազգային կոնֆերանսը
08.10.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 8 հոկտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Հոկտեմբերի 10-ին Երեւանում կբացվի “Դրամական փոխանցումներ: Մանրածախ բանկային ծառայություններ” 4-րդ միջազգային միջբանկային կոնֆերանսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հոկտեմբերի 10-ին ժամը 10:00-ին “Մարիոթ Արմենիա” հյուրանոցի “Տիգրան Մեծ” դահլիճում կբացվի “Դրամական փոխանցումներ: Մանրածախ բանկային ծառայություններ” կոնֆերանսը, որին կմասնակցեն Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը, Ռուսաստանյան բանկերի միության նախագահ Գարեգին Թոսունյանը, Մոսկովյան միջազգային արտարժույթային միության նախագահ Ալեքսեյ Մամոնտովը, Իսրայելի, Էստոնիայի, Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ուկրաինայի եւ Վրաստանի դրամական փոխանցումների համակարգերի եւ բանկերի ներկայացուցիչները:
“Դրամական փոխանցումներ: Մանրածախ բանկային ծառայություններ” կոնֆերանսում կքննարկվեն տեխնիկական պլատֆորմների բարելավմանը, տարադրամերի ինտեգրման ինովացիան համակարգերին, հաճախորդներին էլեկտրոնային վճարային ծառայությունների մատուցմանը, դրամական միջոցների օրինականացման եւ լվացման դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր:

10 октября в Ереване откроется международная конференция «Денежные переводы. Розничные банковские услуги»
08.10.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 8 октября /Медиамакс/. 10 октября в Ереване откроется 4-я международная межбанковская конференция «Денежные переводы. Розничные банковские услуги».
Как сообщает агентство Медиамакс, 10 октября в 10:00 часов в зале «Тигран Мец» отеля «Мариот Армения» откроется конференция «Денежные переводы. Розничные банковские услуги», в которой примут участие председатель Центрального банка Армении Тигран Саркисян, председатель Ассоциации российских банков Гарегин Тосунян, президент Московской международной валютной ассоциации Алексей Мамонтов, представители систем денежных переводов и банков из Израиля, Эстонии, России, Армении, Украины и Грузии.
На конференции «Денежные переводы. Розничные банковские услуги» будут обсуждаться вопросы улучшения технических платформ, инновационных систем интеграции валют, расширения и улучшения качества спектра услуг для пользователей систем денежных переводов, вопросы, касающиеся легализации и борьбы с отмыванием денежных средств и др.