Կոնվերս Բանկի նախաձեռնությամբ Երեւանում կանցկացվի SME Banking Club-ի սեմինարը
Կոնվերս Բանկի նախաձեռնությամբ եւ աջակցությամբ նոյեմբերի 9-ին Երեւանում կկայանա SME Banking Club-ի հերթական սեմինարը՝ նվիրված ՓՄՁ ոլորտի զարգացման համաշխարհային միտումներին եւ տնտեսության որոշ ոլորտներում գործող ՓՄՁ վարկավորման հնարավորություններին:
«SME Banking Club-ը բիզնես-բանկիրների միջազգային մասնագիտական ցանց է, որի նպատակը ՓՄՁ վարկավորում իրականացնող լոկալ, տարածաշրջանային, գլոբալ բանկերի եւ ֆինանսական կազմակերպությունների մասին տեղեկատվության, ինչպես նաեւ այդ ոլորտում ֆինանսավորման փորձի փոխանակումն է: SME Banking Club-ը համագործակցում է միջազգային ֆինանսական կազմակերպությունների, ֆինանսական կառույցների, այդ թվում՝ առեւտրային բանկերի հետ, որոնք, ՓՄՁ-երին ֆինանսական եւ ոչ ֆինանսական տարաբնույթ ծառայությունների մատուցման միջոցով, փորձում են բարձրացնել իրենց ֆինանսական ծառայությունների արժեքը եւ հասնել որակական նոր բարձունքների»,- ասել է SME Banking Club-ի հիմնադիր, Գլխավոր գործադիր տնօրեն Անդրեյ Գիդուլյանը:
2010-ից ի վեր SME Banking Club-ը պարբերաբար տարածաշրջանային եւ միջազգային բանկային միջոցառումներ է իրականացրել Լեհաստանում, Վրաստանում, Ուկրաինայում, Ղազախստանում եւ Եգիպտոսում:
«Սա SME Banking Club-ի հետ Կոնվերս Բանկի համագործակցության շրջանակում առաջին սեմինարն է Հայաստանում, որի նպատակը ոչ միայն ՓՄՁ ոլորտի զարգացման միտումների մասին համապարփակ տեղեկատվության փոխանցումն է մասնակիցներին: Մենք ակնկալում են, որ արդյունքում կստեղծվի Հայաստանում հարթակ, որի շրջանակում արդյունավետ համագործակցությունը հիանալի նախադրյալ կդառնա ՓՄՁ ֆինանսավորման ոլորտի հետագա զարգացման համար»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրեն Ռոստոմ Բադալյանը:
Երեւանյան սեմինարին կմասնակցեն հյուրեր արտերկրից եւ ՀՀ բանկային համակարգից: Մասնավորապես, որպես բանախոսներ հանդես կգան SME Banking Club-ի հիմնադիր Անդրեյ Գիդուլյանը, ինչպես նաեւ ոլորտի փորձագետներ Ալեքսեյ Սայապինը, Իվան Երկոն եւ Միխայիլ Մեդկոն՝ զեկույցներ ներկայացնելով ՓՄՁ բանկինգի զարգացման միջազգային ամենաարդիական միտումների, ՓՄՁ ագրոսեկտորի վարկավորման, էներգաարդյունավետ եւ այլընտրանքային էներգետիկայի ֆինանսավորման վերաբերյալ:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել՝ ուղարկելով հայտ cis@smebanking.club էլեկտրոնային հասցեին կամ SME Banking Club-ի ֆեյսբուքյան էջին:

По инициативе Конверс Банка в Ереване пройдет семинар SME Banking Club
По инициативе и при поддержке Конверс Банка 9 ноября в Ереване состоится очередной семинар SME Banking Club, посвященный мировым тенденциям развития сектора МСП и возможностям кредитования МСП в некоторых секторах экономики.
«SME Banking Club – международная профессиональная сеть бизнес-банкиров, целью которой является обмен информацией и опытом о том, какие глобальные, региональные, локальные банки и финансовые компании предлагают микро-, малому и среднему бизнесу. SME Banking Club сотрудничает с международными финансовыми организациями,  финансовыми  структурами, в том числе с  коммерческими банками,  которые стремятся повысить ценность своих финансовых услуг путем предоставления различных финансовых и нефинансовых услуг для МСБ, готовы отвечать на наиболее критические вызовы современности, и, как следствие, выводить развитие своего банковского бизнеса на новый уровень»,- отметил генеральный исполнительный директор SME Banking Club Андрей Гидулян.
С 2010 года SME Banking Club регулярно организовывает региональные и международные банковские мероприятия в Польше, Грузии, Украине, Казахстане и Египте.
«Это первый семинар, организованный в Армении в рамках сотрудничества SME Banking Club с Конверс Банком, целью которого является не только предоставление участникам семинара всесторонней информации о тенденциях развития сектора МСП. Мы придаем большое значение развитию МСП и ожидаем, что в Армении создастся платформа, на которой эффективное сотрудничество станет замечательной предпосылкой для дальнейшего развития сферы финансирования МСП», - подчеркнул директор по корпоративному бизнесу Конверс Банка Ростом Бадалян.
В ереванском семинаре примут участие зарубежные гости и представители банковской системы Армении. В частности, в качестве лекторов выступят учредитель SME Banking Club Андрей Гидулян, а также специалисты сферы Алексей Саакян, Иван Ерко и Михаил Медко с докладами о мировых актуальных тенденциях развития МСП-банкинга, кредитования агросектора МСП, финансирования энергоэффективной и альтернативной энергетики.
Для участия в семинаре необходимо заранее зарегистрироваться по электронному адресу cis@smebanking.club или на странице SME Banking Club в Фейсбук.