“Կոնվերս Բանկը” ներկայացրել է Visa Mini սպառողական վարկային քարտը
Երեւան, 18 սեպտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “Կոնվերս Բանկը” դարձավ երրորդ բանկը աշխարհում, որը թողարկում է Visa Mini սպառողական վարկային քարտեր:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր կայացած շնորհանդեսի ժամանակ “Կոնվերս Բանկի” պլաստիկ քարտերով գործարքների բաժնի ղեկավար Բենիամին Թադեւոսյանը հայտնել է, որ բացի “Կոնվերս Բանկից”, Visa Mini քարտեր են թողարկում ընդամենը երկու բանկեր` ամերիկյան Bank of America-ն եւ ռուսական “Մաստեր-Բանկը”:
Բենիամին Թադեւոսյանը հայտնել է, որ իր չափսերով Visa Mini քարտը 40%-ով ավելի փոքր է հասարակ քարտերից: Այն նախատեսված է հաճախորդին տրամադրված վարկային միջոցներից անկանխիկ առեւտրային գործարքներ կատարելու համար` փաստորեն փոխարինելով սպառողական վարկավորման սովորական գործընթացը:
Վարկի առավելագույն գումարը կազմում է 2.5 մլն դրամ, նվազագույնը` 50 հազար դրամ, տարեկան տոկոսադրույքը` 24%, քարտի տրամադրման միանվագ վճարը` 2000 դրամ: Վարկային գիծը կարող է օգտագործվել 3 ամսիների ընթացքում, որից հետո հաճախորդն ինքը կարող է դրամ փոխանցել իր քարտին: Օգտագործված վարկային միջոցների եւ ավելացած տոկոսների մարումը սկսում է 4-րդ ամսից:
Visa Mini քարտն ուժի մեջ է 2 տարվա ընթացքում, այն կարելի է ստանալ 2 օրվա ընթացքում “Կոնվերս Բանկի” գլխավոր գրասենյակում, կամ մասնաճյուղերում: Քարտը չի կարելի կանխիկացնել բանկոմատներում:
Այսօր կայացել է նաեև “Կոնվերս Բանկի” մեկ այլ նոր ապրանքատեսակի` Visa Gift քարտի շնորհանդեսը: Քարտը տրամդրվելու է հաճախորդին մեկ օրվա ընթացքում առանց չնվազող մնացորդի:
Visa Gift-ի տրամադրման միանվագ վարձը կկազմի 3000 դրամ, “Կոնվերս Բանկի” բանկոմատներում քարտի կանխիկացման համար կգանձվի 0.5%, այլ բանկոմատներում` 1%: Առեւտրային օբյեկտներում գործարքներ իրականացնելիս տոկոսներ չեն գանձվի:
“Կոնվերս Բանկի” գլխավոր տնօրեն Արտակ Անեսյանն այսօր ընդգծել է, որ նոր տեխնոլոգիաների ներդրումը “Կոնվերս Բանկի” գործունեության գլխավոր ուղղություններից է: Նրա գնահատմամբ Visa Mini քարտերի ներդրման հաշվին բանկի սպառողական վարկավորման ծավալի աճը մինչեւ տարեվերջ կգերազանցի 40%-ը:

«Конверс Банк» презентовал потребительскую кредитную карту Visa Mini
Ереван, 18 сентября /Медиамакс/. «Конверс Банк» стал третьим банком в мире, приступившим к выпуску потребительской кредитной карты Visa Mini.
Как сообщает агентство Медиамакс, на состоявшейся сегодня презентации начальник отдела операций с пластиковыми картами «Конверс Банка» Бениамин Тадевосян сообщил, что кроме «Конверс Банка» карты Visa Mini выпускаются сегодня всего двумя банками - американским Bank оf America и российским «Мастер-Банком».
Бениамин Тадевосян сообщил, что по своим размерам карта Visa Mini на 40% меньше обычных пластиковых карт. Она предназначена для совершения безналичных торговых сделок из предоставленных клиенту кредитных средств, фактически заменяя процесс обычного потребительского кредитования.
Максимальная сумма кредита составляет 2,5 млн драмов, минимальная - 50 тыс. драмов, годовая процентная ставка - 24 %, единовременная плата за предоставление карты – 2000 драмов. Кредитная линия может быть использована в течение 3-х месяцев, после чего при желании клиент может самостоятельно ввести средства на карту. Погашение использованных кредитных средств и начисленных процентов начинаются с 4-го месяца.
Карта Visa Mini действительна в течение 2-х лет, ее можно получить в течение 2-х дней в главном офисе либо в филиалалах «Конверс Банка». Карта не предназначена для обналичивания в банкоматах.
Сегодня же состоялась презентация другого нового продукта «Конверс Банка» - карты Visa Gift. Карта будет предоставляться клиенту в оригинальной упаковке в течение одного дня без неснижаемого остатка.
Единовременная плата за обслуживание Visa Gift составит 3000 драмов, за обналичивание карты в банкоматах «Конверс Банка» взымается 0,5%, в других банкоматах – 1%. За сделки в торговых объектах плата не взымается.
Генеральный директор «Конверс Банка» Артак Анесян подчеркнул, что внедрение новых технологий является одним из важнейших направлений деятельности «Конверс Банка». По его оценкам, за счет внедрения карты Visa Mini рост объемов потребительского кредитования банка до конца года превысит 40%.