ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գնում է հիփոթեքային վարկեր՝ առանց հաճախորդի եկամուտների վերլուծության
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է այլ բանկերից եւ վարկային կազմակերպություններից հիփոթեքային վարկերի գնման նոր ծրագիր:
Բանկում նշել են ծրագրի ընձեռած հնարավորությունները.
- հաճախորդները կկարողանան նվազեցնել իրենց գործող հիփոթեքային վարկի տոկոսադրույքը,
- փոխել վարկի արժույթը,
- ավելացնել վարկի ժամկետը,
- ինչի հետեւանքով հաճախորդները կփոքրացնեն իրենց ամսական ֆինանսական բեռը եւ կնվազեցնեն վարկի մարմանն ուղղված ծախսերը։
«Այսուհետ բոլոր հաճախորդներին, որոնք բարեխղճորեն սպասարկում են իրենց հիփոթեքային վարկերը Հայաստանի ցանկացած բանկում կամ վարկային կազմակերպությունում, հնարավորություն է ընձեռվում տեղափոխել իրենց հիփոթեքային վարկերը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ՝ ստանալով նոր հիփոթեքային վարկ՝ գործող վարկի մնացորդի չափով առավել շահավետ պայմաններով եւ պարզեցված գործընթացով»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հիփոթեքային վարկերը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կգնվեն հետեւյալ բարելավված պայմաններով.
- տարեկան տոկոսադրույք՝ սկսած 10,9% տոկոսադրույքից (տարեկան փաստացի տոկոսադրույք` սկսած 13,5%-ից), վարկի ժամկետը՝ մինչեւ 30 տարի, վարկի գումարը՝ մինչեւ 80 մլն դրամ,

Банк ВТБ (Армения) выкупает ипотечные кредиты без анализа доходов клиентов
Банк ВТБ (Армения) запускает новую программу выкупа ипотечных кредитов из других банков и кредитных компаний.
Как сообщают в банке, клиенты данной программы имеют следующие возможности:
- снизить процентную ставку действующего кредита,
- поменять валюту кредита,
- увеличить срок кредита,
- вследствие чего клиенты облегчат свою ежемесячную финансовую нагрузку и оптимизируют расходы на погашение кредита.
«Отныне всем клиентам, которые добросовестно обслуживают свои ипотечные кредиты  в любом банке или кредитной организации Армении, предоставляется возможность рефинансировать/перевести их в Банк ВТБ (Армения), получив новый ипотечный кредит в размере остатка действующего кредита на наиболее выгодных условиях по облегченному процессу»,- отмечается в сообщении.
В Банке ВТБ (Армения) ипотечные кредиты будут рефинансированы по следующим улучшенным условиям:
- годовая процентная ставка – начиная от 10.9%, срок кредита – до 30 лет, сумма кредита – до 80 млн драмов,
- срок принятия решения по ипотеке - до 1,5 дня,
- доходы клиента не анализируются.
В Банке ВТБ (Армения) требуется минимальный пакет документов для рефинансирования ипотечного кредита.