ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նորացրել է Մոբայլ եւ Ինտերնետ բանկ ծառայությունները
Ինչպես հայտնել են բանկում, այս ծառայությունները հնարավորություն են ընձեռում կատարել ֆինանսական գործարքներ ցանկացած պահի եւ վայրում 24/7 ռեժիմով՝ համակարգչի կամ բջջային սարքի՝ ինտերնետին միացված լինելու դեպքում:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հեռավար ծառայությունները հեշտացնում են հաճախորդի կյանքը եւ խնայում վերջինիս ժամանակը՝ ծառայելով որպես բանկային գործարքներ կատարելու հուսալի եւ անվտանգ գործիք: Գործառնություններն իրականացվում են մի քանի քլիքի միջոցով եւ պաշտպանված են մեկանգամյա sms ծածկագրերով»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Բանկում տեղեկացրել են, որ այսօրվա դրությամբ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Մոբայլ բանկ ծառայությանը միացված հաճախորդների թիվը հասնում է 40 հազ-ի:
«Օրեցօր աճում է այն մարդկանց թիվը, ովքեր գնահատում են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հեռավար սպասարկման հարմարավետությունը եւ հուսալիությունը: Շնորհիվ Մոբայլ եւ Ինտերնետ բանկ նորացված ծառայությունների՝ այսուհետ հաճախորդները կարող են անմիջապես, օնլայն ռեժիմով, իրականացնել դրամական փոխանցումներ իրենց հաշիվների/քարտերի միջեւ, փոխանցումներ բանկի այլ հաճախորդներին, կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ եւ ավանդի համալրումներ»,- ընդգծել են բանկում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացրել է, որ Մոբայլ բանկ նորացված ծառայության միջոցով հաճախորդները հնարավորություն ունեն առանց մասնաճյուղ այցելելու եւ առանց Կոնտակտային կենտրոն զանգահարելու՝
- Ստանալ դրամական փոխանցումն անմիջապես իրենց քարտին/հաշվին: Դրա համար անհրաժեշտ է Մոբայլ բանկի «Վճարումներ» բաժնում ընտրել «Փոխանցման վճարման հայտ» տարբերակը եւ նշել փոխանցման համարը, գումարը, արժույթը եւ քարտի համարը, որի վրա պետք է հաշվեգրվի փոխանցումը:
- Ձեւակերպել վարկային հայտ՝ ընտրելով հետաքրքրող վարկատեսակը, ինչից հետո հայտը կվերլուծվի բանկի կողմից:
Կատարելագործվել է նաեւ կոմունալ վճարների բաժինը, մասնավորապես՝ բջջային կապի վճարումներ ենթաբաժինը: Այսուհետ, բջջային կապի վճարումներ կատարելիս հաճախորդը ստիպված չի լինի հավաքել հեռախոսահամարը, այլ, ընդամենը, անհրաժեշտ կլինի հեռախոսի կոնտակտների ցանկից ընտրել անհրաժեշտ կոնտակտը, որից հետո վճարումը կիրականացվի ակնթարթորեն:

Банк ВТБ (Армения) обновил услуги Мобильный и Интернет-банк
Как сообщили в банке, данные услуги предоставляют клиентам возможность выполнять финансовые операции в любое удобное время и в любом удобном месте с доступом в интернет через компьютер или мобильное устройство в режиме 24/7.
«Дистанционные сервисы Банка ВТБ (Армения) упрощают жизнь клиента и экономят его время, при этом являясь надежным и безопасным инструментом для выполнения банковских транзакций. Операции выполняются за несколько кликов и защищены одноразовыми SMS-паролями»,- говорится в сообщении.
В банке сообщили, что на данный момент количество подключенных к услуге Банка ВТБ (Армения) Мобильный банк клиентов составляет около 40 тыс.
«С каждым днем растет число тех, кто ценит удобство и надежность дистанционного обслуживания Банка ВТБ (Армения). Благодаря обновленным сервисам Мобильного и Интернет банка клиенты отныне могут моментально в режиме онлайн осуществлять денежные переводы по своим счетам/картам, переводы другому клиенту банка, переводы в другой банк, коммунальные платежи, погашение кредитов и пополнение депозитов»,- подчеркнули в банке.
Банк ВТБ (Армения) сообщил, что посредством обновленной услуги Мобильный банкинг у клиентов есть возможность без посещения филиала и без звонка в Контактный центр:
- получить денежный перевод моментально на свою карту/счет. Для этого необходимо просто в Мобильном банке в разделе «Платежи» выбрать опцию «Заявление на выплату перевода» и указать номер, сумму, валюту перевода и номер карты, на который будет зачислен перевод
- օформить заявку на кредит, выбрав интересующий вид кредита, после чего заявка будет рассмотрена банком.
Усовершенствован также раздел коммунальных платежей, в частности, оплата за мобильную связь. Отныне при оплате за мобильную связь клиенту не придется вручную набирать номер телефона, а всего лишь потребуется из списка контактов телефона выбрать нужный контакт, после чего платеж будет осуществлен моментально.