Դրամով ավանդներ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում՝ 10% տոկոսադրույքով
Ավանդների եկամտաբերության բարձրացման եւ պայմանների առավելագույնս բարելավման նպատակով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը առաջարկում է ՀՀ դրամով ներդրված ավանդների տոկոսագումարի բարձրացում մինչեւ 10%՝ 1 տարի մարման ժամկետով ավանդների համար:
Ավանդը ներդրվում է ՀՀ ռեզիդենտ եւ ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց կողմից առավելագույն 730 օր մարման ժամկետով: Հաճախորդի ցանկությամբ տոկոսագումարը կարող է հաշվեգրվել Mastercard եւ Visa միջազգային պլաստիկ քարտերի հաշվին, որոնք Բանկը ավանդատուներին շնորհում է որպես նվեր առանց ամսեկան սպասարկման վճարի ավանդների ողջ ժամանակահատվածի ընթացքում.
Ի լրումն Բանկի հուսալիությանը, ավանդի հուսալիությունը ապահովում է նաեւ “Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը”, որը մինչեւ 100% ապահովագրում է մինչեւ 10 մլն դրամով եւ մինչեւ 5 մլն դրամին համարժեք արտարժույթով ավանդները:
Այսպիսով, Բանկը կյանքի ցանկացած փուլի համար ստեղծել է խնայողությունների ապահով ու շահավետ պահպանման եւ ավելացման ամենաբարենպաստ պայմաններ: Արդեն հիմա հաճախորդները կարող են սկսել կատարել խնայողություններ ընտանիք ստեղծելու, ապահով ապագայի եւ անհոգ կյանքի համար, իսկ Բանկն իր հերթին կավելացնի հաճախորդների միջոցները տոկոսագումարի վճարման տեսքով:

Вклад в Банке ВТБ (Армения) - в драмах по ставке 10%
Для максимального улучшения условий и увеличения доходности своих вкладчиков Банк ВТБ (Армения) предлагает повышенные ставки по вкладам в армянских драмах до 10% для срока на 1 год.
Вклады могут быть оформлены физическими лицами резидентами и не резидентами Армении на максимальный срок 730 дней. По желанию клиента сумма процентов может быть зачислена также на пластиковые карты международных платежных систем MasterCard и Visa, которые Банк предоставляет вкладчикам в качестве подарка и без ежемесячной комиссии за обслуживание в течение всего периода действия депозита.
Кроме факта надёжности самого Банка, надёжность вклада обеспечивает также “Фонд гарантирования вкладов”, который до 100% гарантирует вклады в драмах до 10 млн и до 5 млн драмов в инвалюте.
Таким образом, Банк создал самые благоприятные условия для надежного и выгодного хранения и увеличения сбережений на всех этапах жизни. Уже сейчас клиенты могут начать накопления для создания семьи, надежного будущего, беззаботной жизни, а Банк в свою очередь увеличит средства клиентов в виде выплаты процентов.