MTC-ի նախագահը “բավականին հավանական է” անվանել VivaCell-ի ձեռքբերման գործարքը
Երեւան, 5 սեպտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Ռուսաստանյան MTC բջջային օպերատորի նախագահ Լեոնիդ Մելամեդը հաստատել է, որ ընկերությունը բանակցություններ է վարում հայկական VivaCell օպերատորի ձեռքբերման վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում են ռուսաստանյան ԶԼՄ-ները, Լեոնիդ Մելամեդն ասել է այս մասին սեպտմեբրի 4-ին` MTC-ի տնօրենների խորհրդի նիստից հետո, որի ընթացքում քննարկվում էր ընկերության զարգացման նորացված ռազմավարությունը:
Լեոնիդ Մելամեդն ասել է, որ բանակցությունները VivaCell-ի հետ դեռեւես ավարտված չեն` նշելով, որ ընկերության ձեռքբերման գործարքը “բավականին հավանական է”:

Президент МТС назвал «весьма вероятной» сделку по приобретению VivaCell
Ереван, 5 сентября /Медиамакс/. Президент российского сотового оператора МТС Леонид Меламед подтвердил, что компания ведет переговоры о покупке армянского оператора VivaCell.
Как сообщают российские СМИ, Леонид Меламед сказал об этом 4 сентября, после заседания совета директоров МТС, на котором рассмтривалась обновленная стратегия развития компании.
Леонид Меламед сказал, что переговоры с VivaCell пока не завершены, отметив при этом, что сделка по приобретению компании является «весьма вероятной».