ՀՀ վարչապետն ընդունել է լիբանանյան “Կրեդիտ Բանկիݠղեկավարին
Երեւան, 29 օգոստոսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է լիբանանյան հեղինակավոր “Կրեդիտ Բանկ”-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Տարեկ Խալիֆային եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին կառավարության մամլո ծառայությունում, վարչապետը ողջունել է Հայաստանում գործունեություն ծավալելու “ԿրեդիտԲանկ”-ի մտադրությունը, նշելով, որ այն միանգամայն համահունչ է Հայաստանի ֆինանսական շուկայի զարգացման` ՀՀ կառավարության քաղաքականությանը:
Ըստ վարչապետի, բանկի փորձը մեր երկրի համար կարող է բավականին օգտակար լինել, նկատի առնելով, որ Լիբանանը մշտապես համարվել է ֆինանսական կենտրոն եւ լուրջ առաջընթաց է ունեցել ֆինանսական շուկայի զարգացման գործում:
Տարեկ Խալիֆան շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության պատրաստակամության համար, նշելով, որ ՀՀ ԿԲ-ի եւ հայաստանյան մի շարք բանկերի գործընկերների հետ մինչ այս տեղի ունեցած հանդիպումներն ավելի են ամրապնդել Հայաստանում գործունեություն ծավալելու “ԿրեդիտԲանկ”-ի նպատակադրվածությունը, քանի որ իրենց դիտարկումներով` Հայաստանում զարգացման լուրջ հեռանկար ու բարենպաստ միջավայր կա, եւ բանկն ուրախ կլինի իր ներդրումն ունենալու Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում:
“ԿրեդիտԲանկ”-ի տնօրենների խորհրդի նախագահը կարեւորել է ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությունը նաեւ ներդրումային ծրագրերում, որոնք ներառում են գյուղատնտեսությունը, ենթակառուցվածքների զարգացումը, արդյունաբերությունը:

Премьер-министр Армении принял делегацию ливанского «КредитБанка»
Ереван, 29 августа /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Серж Саркисян принял сегодня в Ереване делегацию ливанского «КредитБанка» во главе с председателем Совета директоров банка Тареком Халифаном.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе правительства, Серж Саркисян приветствовал намерение «КредитБанка» начать деятельность в Армении, отметив, что оно созвучно с политикой правительства по развитию финансового рынка республики.
По мнению премьер-министра, опыт «КредитБанка» может стать полезным для Армении, поскольку Ливан традиционно считается финансовым центром и добился серьезного прогресса в областия развития финансовых рынков.
Тарек Халифан отметил, что по итогам встреч и обсуждений с коллегами из Центрального банка и ряда коммерческих банков намерение «КредитБанка» развернуть деятельность в Армении еще больше укрепилось.
Как отметил Халифан, «наш банк будет рад внести свой вклад в развитие экономики Армении».
Председатель Совета директоров «КредитБанка» заявил также о готовности сотрудничать с правительством Армении для реализации инвестиционных программ сферы в сферах сельского хозяйства, развития инфраструктур и промышленности.