Ռուսական Wildberries խոշորագույն օնլայն ռիթեյլերը 2018թ. IV եռամսյակում Երեւանում կբացի պատվերների հանձնման կետ, հաղորդել է այսօր «Կոմերսանտ»-ը:Թերթը վկայակոչել է Яндекс.Деньги-ի կոմերցիոն տնօրեն Ալեքսանդր Մագոմեդովի խոսքն այն մասին, որ Հայաստանում օնլայն գնումների տարածվածությունն աճում է՝ առաջին հերթին՝ մոբայլ տեխնոլոգիաների զարգացման հաշվին:2017-ին Հայաստանի բնակիչները Яндекс.Касса-ի միջոցով օնլայն գնումների վրա ծախսել են կրկնակի ավելի, մինչդեռ մեկ տարի առաջ աճը կազմել էր ընդամենը 15%, ասել էր նա: 03.04.2018 | 09:40 Яндекс.Касса-ն օնլայն վարկավորում է գործարկել օնլայն շոփինգի մասնակիցների համար «Մարդիկ չեն սկսել ավելի շատ սպառել: Խոսքը հավանաբար այն մասին է, որ մարդկանց իսկապես ավելի հարմար է գնումները հենց օնլայն կատարելը»,- ասել է Ալեքսանդր Մագոմեդովը:2018թ. առաջին կիսամյակում Wildberries-ն ավելի քան 500 կետ է բացել՝ դրանց թիվը հասցնելով 1500-ի: Դրանցից 1400-ը ՌԴ տարածքում են, մնացածը՝ Բելառուսում, Ղրղըզստանում եւ Ղազախստանում: Tweet Դիտում՝ 13748

Крупнейший российский онлайн-ритейлер Wildberries откроет пункт выдачи заказов в Ереване в IV квартале 2018 года, сообщает сегодня газета Коммерсантъ.Газета приводит мнение коммерческого директора «Яндекс.Деньги» Александра Магомедова о том, что в Армении популярность онлайн-шопинга растет - прежде всего за счет развития мобильных технологий. В 2017 году расходы жителей Армении на онлайн-шопинг через «Яндекс.Кассу» выросли почти вдвое, тогда как годом ранее прирост был всего 15%, сказал он. 03.04.2018 | 09:40 Яндекс.Касса запустила онлайн-кредитование для участников онлайн-шопинга «Люди не стали больше потреблять. Скорее речь о том, что людям действительно становится удобнее покупать именно онлайн»,- сказал Александр Магомедов. За первое полугодие 2018 года Wildberries открыла более 500 пунктов, увеличив их количество до 1,5 тыс. Из них 1,4 тыс. пунктов находятся в России, остальные - в Белоруссии, Киргизии и Казахстане. Tweet Просмотры 13766