Ամերիաբանկը մրցանակ է ստացել IFC-ից
Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան (IFC) Ամերիաբանկին շնորհել է «Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում 2017թ. լավագույն թողարկող գործընկեր-բանկ» մրցանակը:
«Մենք կարեւորում ենք այս մրցանակը եւ բարձր ենք գնահատում IFC-ի հետ մեր երկարամյա եւ արդյունավետ համագործակցությունը: Առեւտրի ֆինանսավորման ուղղությամբ մենք համագործակցում ենք դեռեւս 2009-ից եւ շնորհիվ դրա կարողացել ենք էապես մեծացնել Հայաստանում առեւտրի ֆինանսավորման ծավալը՝ խթանելով տնտեսության տարբեր ոլորտների զարգացումը: Վստահ ենք, որ այս տարի եւս աճը զգալի կլինի, հատկապես եթե հաշվի առնենք Fitch Ratings-ի՝ հունիսին Հայաստանի համար սահմանած վարկանիշի դրական հեռանկարը»,- ասել է Ամերիաբանկի Առեւտրի ֆինանսավորման վարչության ղեկավար Սուրեն Քոչարյանը:
Բանկում նշել են, որ սա թվով երրորդ մրցանակն է, որ IFC-ն շնորհում է Ամերիաբանկին:
Նախկինում բանկն արժանացել է «Առեւտրի ֆինանսավորման համաշխարհային ծրագրի շրջանակներում ամենաակտիվ վարկավորող բանկը կովկասյան տարածաշրջանում» մրցանակին եւ «Առեւտրի ֆինանսավորման համաշխարհային ծրագրի շրջանակում էներգաարդյունավետության գծով լավագույն վարկավորող բանկ՝ Եվրոպայում եւ Կենտրոնական Ասիայում» մրցանակին:

Америабанк удостоился награды IFC
Международная финансовая корпорация (IFC) присудила Америабанку премию «Лучший партнер – банк-эмитент в Кавказском регионе и Центральной Азии 2017».
«Мы высоко ценим эту награду и наше долгосрочное и эффективное сотрудничество с IFC. В области торгового финансирования мы работаем с IFC уже 9 лет, и за это время сумели существенно увеличить объемы торгового финансирования и стимулировать развитие различных отраслей экономики Армении. Надеемся, что и в этом году рост будет существенным, особенно учитывая позитивную перспективу рейтинга страны, присвоенную Армении агентством Fitch Ratings в июне»,- отметил руководитель Управления торгового финансирования Америабанка Сурен Кочарян.
В банке отметили, что это третья по счету награда IFC, присуждаемая Америабанку.
Ранее банк был удостоен награды «Самый активный кредитующий банк в рамках глобальной программы торгового финансирования в южнокавказском регионе» и награды «Лучший кредитующий банк по энергоэффективности в Европе и Центральной Азии».