Ադրբեջանի ֆինանսների նախարարը հանդիպել է Citigroup-ի եվրոպական ղեկավարի հետ
Ադրբեջանի ֆինանսների նախարար Սամիր Շարիֆովը Բաքվում ընդունել է Եվրոպայի, Մերձավոր Արեւելքի եւ Աֆրիկայի հարցերով Citigroup-ի ավագ գործադիր տնօրեն Ուիլյամ Միլսային:
Հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի եւ Citigroup-ի հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, այդ թվում եվրոպարտատոմսերի առաջին թողարկումը, ինչպես նաեւ Ադրբեջանում Citigroup-ի գործունեության հետագա ընդլայնումը:
2005-2006 թթ. Citigroup-ը մասնակցել էր Ադրբեջանին Moody’s Investors Service-ի կողմից երկրորդ վարկային վարկանիշի ստացման գործընթացին: Citigroup-ն ընտրվել է որպես Ադրբեջանի մենեջեր առաջին եվրոպարտատոմսերի թողարկման գործում, որոնք նախատեսվում է միջազգազգային ֆինանսական շուկաներում տեղակայել ս.թ. սեպտեմբեր-հոկտեմբերին:

Министр финансов Азербайджана встретился с главой Сitigroup по Европе
Министр финансов Азербайджана Самир Шарифов принял в Баку старшего исполнительного директора Citigroup по Европе, Ближнему Востоку и Африке Уильяма Милса.
На встрече обсуждались перспективы развития отношений Азербайджана с Citigroup, в том числе первой эмиссии еврооблигаций, а также дальнейшее расширение деятельности Citigroup в Азербайджане.
В 2005-2006 гг. Citigroup консультировал Азербайджан для получения второго кредитного рейтинга со стороны Moody’s Investors Service. Citigroup была выбрана менеджером Азербайджана по размещению в сентябре-октябре первой эмиссии еврооблигаций на международных финансовых рынках.