“ԱրմենՏելի”առջեւ նպատակ է դրված. մինչեւ 2008 թվականի ավարտը դառնալ Հայաստանի լավագույն սերվիսային ընկերությունը
29.06.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 29 հունիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Օլեգ Բլիզնյուկն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ “մենք մեր առջեւ նպատակ ենք դրել. մինրեւ 2008 թ. ավարտը դառնալ Հայաստանի լավագույն սերվիսային ընկերությունը, եւ վստահ եմ, որ մենք դրան կհասնենք”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Օլեգ Բլիզնյուկն այս մասին ասել է այսօր լրագրողների հետ կայացած հանդիպմանը, որը նվիրված էր Ընկերության օրվան, որն “ԱրմենՏելը” նշում է հունիսի 29-ին: Ընկերության օրվան մասնակցելու համար Երեւան են ժամանել “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ հիմնադիր եւ պատվավոր նախագահ Դմիտրի Զիմինն ու “Վիմպելկոմի” ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման հարցերով գործադիր փոխնախագահ, ընկերության վարչության անդամ Դմիտրի Պլեսկոնոսը:
Դմիտրի Պլեսկոնոսը հայտարարել է, որ համաշխարհային մակարդակի սերվիսային ընկերություն դառնալու նպատակը դրված է ողջ “Վիմպելկոմ” խմբի առջեւ: Նա “շատ հաջող” է որակել “ԱրմենՏելի” ձեռք բերման գործարքն ու ընդգծել է, որ հայկական շուկան աճի լավ ներուժ ունի տարբեր ուղղություններով` ֆիքսված եւ բջջային կապ, լայնաշերտ ինտերնետ (broadband), բջջային կապի երրորդ սերնդի ծառայություններ (3 G):
“ԱրմենՏելի” եզակի փորձը օգնում է մեզ` հնարավորություն տալով հասկանալ իրավիճակը, ճիշտ որոշումներ կայացնել: Մենք կարծում ենք, որ ֆիքսված կապն ու լայնաշերտ ինտերնետը մեզ լայն հնարավորություններ կտան Հայաստանում զարգանալու համար”,- ասել է Դմիտրի Պլեսկոնոսը:
“Վիմպելկոմ” ԲԲԸ փոխնախագահն ընդգծել է, որ ընկերությունը Հայաստանում ներդնում է նորագույն սարքավորումներ, “որոնք կհամապատասխանեն շուկայի եւ տեխնոլոգիաների վերջին պահանջներին”: Դմիտրի Պլեսկոնոսը հատուկ նշել է այն աշխատանքը, որ տարվում է “ԱրմենՏելի” ֆիքսված կապի նոր բիլինգային համակարգի ներդրման համար, որը հնարավորություն կտա ընլայնել ծառայությունների տեսականին:
“Հայաստանի շուկան մեծ հեռանկարներ ունի ոչ ձայնային ծառայությունների մատուցման տեսանկյունից, այստեղ կան աշխատելու հնարավորություններ”,- ասել է Դմիտրի Պլեսկոնոսը:
“Վիմպելկոմ” ԲԲԸ ներկայացուցիչները գոհունակություն են հայտնել հունիսի 28-ին Հայաստանի վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հետ կայացած հանդիպումից: “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ հիմնադիր եւ պատվավոր նախագահ Դմիտրի Զիմինը հայտարարել է ընկերության հանդեպ ՀՀ իշխանությունների “բարեհաճ վերաբերմունքի” մասին եւ նշել է, որ Հայաստանում հեռահաղորդակցության ծառայությունների պահանջարկը գերազանցում է առաջարկը, եւ “դա նոր ծառայությունների զարգացման եւ ներդրման լայն հնարավորություններ է տալիս”:
Խոսելով Հայաստանում համակցված /կոնվերգենցիոն/ լուծումների ներդրման հեռանկարների մասին, Դմիտրի Պլեսկոնոսն ասել է, որ նախ եւ առաջ անհրաժեշտ է ապահովել “ԱրմենՏելի” բջջային եւ ֆիքսված կապի ծառայությունների բարձր որակը, որից հետո կուսումնասիրվեն դրանց միացման հեռանկարները:
“ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Օլեգ Բլիզնյուկն ասել է, որ “մոտակա մի քանի ամիսներին դուք կտեսնեք լայանշերտ ինտերնետի զարգացմանն ուղղված մեր ջանքերի առաջին արդյունքները”:

Перед «АрменТел» стоит цель стать лучшей сервисной компанией Армении к концу 2008 года
Ереван, 29 июня /Медиамакс/. Генеральный директор компании «АрменТел» Олег Близнюк заявил сегодня в Ереване, что «мы поставили перед собой цель стать лучшей сервисной компанией Армении к концу 2008 года, и я уверен, что мы ее выполним».
Как сообщает агентство Медиамакс, Олег Близнюк сказал об этом сегодня на встрече с журналистами, приуроченной к Дню компании, который сегодня отмечает «АрменТел».
Для участия в Дне компании в Ереван прибыли основатель и почетный президент ОАО «Вымпелком» Дмитрий Зимин и исполнительный вице-президент «Вымпелком» по развитию бизнеса в странах СНГ, член правления компании Дмитрий Плесконос.
Дмитрий Плесконос заявил, что задача стать сервисной компанией мирового уровня стоит перед всей группой «Вымпелком». Он назвал «очень удачной» сделку по приобретению «АрменТел» и подчеркнул, что армянский рынок обладает хорошим потенциалом для роста во всех направлениях - фиксированная и мобильная связь, широкополосный интернет /broadband/, услуги мобильной связи третьего поколения /3G/.
«Уникальный опыт «АрменТела» помогает нам и дает возможность разобраться с ситуацией, принять правильные решения. Мы считаем, что фиксированная связь и широкополосный интернет предоставят нам широкие возможности для развития в Армении», - сказал Дмитрий Плесконос.
Вице-президент ОАО «Вымпелком» подчеркнул, что компания внедряет в Армении новейшее оборудование, «которое будет отвечать последним требованиям рынка и технологий». Дмитрий Плесконос особо отметил работу, которая ведется в «АрменТел» для внедрения новой системы биллинга фиксированной связи, которая предоставит возможность расширить ассортимент услуг.
«Рынок Армении обладает большими перспективами с точки зрения предоставления неголосовых услуг, здесь есть над чем работать», - сказал Дмитрий Плесконос.
Представители ОАО «Вымпелком» выразили удовлетворение встречей с премьер-министром Армении Сержем Саркисяном, состоявшейся 28 июня. Основатель и почетный президент ОАО «Вымпелком» Дмитрий Зимин заявил о «благосклонном отношении» армянских властей к компании и заметил, что спрос на телекоммуникационные услуги в Армении опережает предложение, и «это дает широкие возможности для развития и внедрения новых услуг».
Говоря о перспективах внедрения в Армении конвергентных услуг, Дмитрий Плесконос сказал, что прежде всего следует обеспечить высокое качество мобильных и фиксированных услуг «АрменТел», после чего можно будет рассматривать перспективы их соединения.
Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Олег Близнюк сказал, что «в ближайшие несколько месяцев вы увидите плоды наших усилий по развитию широкополосного интернета».