Ակնթարթային փոխանցում՝ ՌԴ բանկերի քարտերից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտին
ՎՏԲ խումբը գործարկել է ռուսական ցանկացած բանկի թողարկած քարտից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտին շուրջօրյա ակնթարթային դրամական փոխանցումների ծառայություն:
Ինչպես հայտնել են բանկում, ծառայությունից օգտվելու համար փոխանցում կատարողի եւ ստացողի քարտերը պետք է թողարկված լինեն Visa կամ MasterCard վճարային համակարգերում:
Փոխանցման գումարը մեկ օրվա համար կազմում է 100-ից մինչեւ 100 000 ռուբլի, որի դիմաց փոխանցողից գանձվում է 1% միջնորդավճար, նվազագույնը՝ 75 ռուբլի (Mastercard քարտերի համար) եւ 150 ռուբլի (Visa քարտերի համար): Փոխանցումը ստացողի համար ծառայությունն անվճար է:
Փոխանցում կատարելու համար փոխանցողը պետք է անցնի այս հղումով, որն առկա է նաեւ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքի գլխավոր էջում: Այնուհետեւ անհրաժեշտ է նշել փոխանցման գումարը, ուղարկողի եւ ստացողի քարտերի տվյալները:
Փոխանցումներն իրականացվում են ռուբլիով, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերին փոխանցումը եւս հաշվեգրվում է ռուբլիով՝ ռուբլու հաշվի առկայության դեպքում (ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գրեթե բոլոր քարտերն ունեն քարտին կցված միաժամանակ 4 արժույթով հաշիվ՝ դրամ, դոլար, ռուբլի եւ եվրո):
«Հաշվի առնելով հայկական շուկայի առանձնահատկությունները, արտերկրում, հատկապես՝ Ռուսաստանում, հայկական մեծ սփյուռքի առկայությունն ու փոխանցումների զգալի մասնաբաժինը երկրի ՀՆԱ-ում՝ դրամական փոխանցումների հարմարավետ ծառայությունների ներդրումը կարեւոր է բանկի մրցակցային դիրքի պահպանման համար: Նոր առաջարկի յուրահատկությունն այն է, որ ո՛չ փոխանցողը, ո՛չ էլ ստացողը կարիք չունեն այցելելու բանկի մասնաճյուղեր, իսկ փոխանցումներն ակնթարթային են եւ շուրջօրյա՝ պահանջելով նվազագույն տվյալներ»,- ընդգծել են բանկում:

Запущены мгновенные переводы с российских карт на карты Банка ВТБ (Армения)
Группа ВТБ запустила мгновенные денежные переводы для владельцев карт Банка ВТБ (Армения) с карт любого российского банка.
Как сообщили в банке, в рамках услуги необходимо, чтобы карты отправителя и получателя были выпущены на базе платежных систем Visa или MasterCard.
Сумма перевода за один день составляет от 100 до 100 000 рублей. За совершение перевода от отправителя списывается комиссия в размере 1% - минимум  75 рублей (для карт Mastercard) и 150 рублей (для карт Visa). Для получателя перевода услуга бесплатна.
Для осуществления перевода отправитель должен перейти по данной ссылке, которая также размещена на главной странице Банка ВТБ (Армения). Далее необходимо указать сумму перевода, реквизиты карт отправителя и получателя.
Переводы осуществляются в рублях, зачисление средств производится на карту Банка ВТБ (Армения) в рублях, при наличии рублевого счета, прикреплённого к карте (в основном все карты Банка ВТБ (Армения) имеют одновременно 4 счета, прикреплённых к карте - в драмах, долларах, рублях и евро).
«Учитывая специфику армянского рынка, наличие большой армянской диаспоры за рубежом, особенно в России, и значительную долю трансфертов в ВВП страны, запуск комфортных услуг денежных переводов важен для сохранения конкурентных позиций банка. Уникальность нового предложения заключается в том, что как отправитель, так и получатель не нуждаются в необходимости посещать филиалы банка, а переводы осуществляются   мгновенно и круглосуточно, требуя минимальное количество данных»,- подчеркнули в банке.