Կոնվերս Բանկը բարելավել է ոսկու գրավով վարկավորման ակցիայի պայմանները
Կոնվերս Բանկը վերանայել է ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման ակցիայի պայմանները՝ զուգահեռաբար հանդես գալով եւս մեկ առաջարկով:
Դրա շրջանակում հաճախորդները հնարավորություն կունենան ստանալու ոսկու գրավադրմամբ դրամային վարկեր՝ մինչեւ երեք ամիս ներառյալ ժամկետով եւ 9% տարեկան տոկոսադրույքով, ինչպես նաեւ 3-6 ամիս ներառյալ ժամկետով եւ 10% տարեկան դրույքաչափով:
«Հաշվի առնելով ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման նկատմամբ պահանջարկը եւ այդ վարկատեսակի հասանելիությունը մեծ թվով մարդկանց, բանկը երկարաձգել է համապատասխան ակցիայի ժամկետը, ինչպես նաեւ վերանայել վարկավորման պայմանները՝ նվազեցնելով տոկոսադրույքը: Ակցիայի շրջանակում Կոնվերս Բանկն իր հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գրավով վարկերի համար ամենամրցունակ պայմաններից մեկը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Մասնավորապես, բանկում տեղեկացրել են, որ վարկը տրամադրվում է ոսկու գնահատված արժեքի մինչեւ 120%-ի չափով: Վարկավորման առավելագույն գումարը 7 մլն դրամ կամ դրան համարժեք արտարժույթ է, ժամկետը՝ մինչեւ 3 տարի: Ակցիայի շրջանակում սպասարկման ամենամսյա հավելյալ վճարներ չեն նախատեսվում:

Конверс Банк улучшил условия акции для кредитов под залог золота
Конверс Банк пересмотрел условия акции для кредитов, предоставляемых под залог золота, одновременно выступив еще с одним предложением.
В рамках акции, клиенты получат возможность оформить кредиты под залог золота в драмах со сроком погашения до трех месяцев включительно и с годовой процентной ставкой 9%, а также со сроком погашения 3-6 месяцев включительно, с  годовой процентной ставкой 10%.
«Учитывая спрос на кредиты под залог золота и доступность данного вида кредита для большого числа людей, банк продлил срок действия соответствующей акции, а также пересмотрел условия кредитования, снизив процентную ставку. В рамках акции Конверс Банк предлагает своим клиентам одни из самых конкурентоспособных условий кредитования под залог золота»,- говорится в сообщении.
В частности, в банке сообщили, что кредиты предоставляются на сумму до 120% процентов от оценочной стоимости золота. Максимальная сумма кредита составляет 7 млн драмов или эквивалентную сумму в иностранной валюте со сроком погашения до 3-х лет. В рамках акции дополнительные ежемесячные выплаты за обслуживание не взимаются.