Արդշինբանկն ու Օպերայի եւ բալետի թատրոնը կհամագործակցեն
Արդշինբանկը կհամագործակցի Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի հետ, որի շրջանակում բանկը 100 մլն դրամի ֆինանսական օգնություն կտրամադրի թատրոնին:
Համագործակցության հուշագրի ստորագրմանը ներկա են եղել ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը, Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանն ու թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Կոնստանտին Օրբելյանը:
Ինչպես հայտնել են բանկում, աջակցությունն ուղղված է թատրոնի հետագա զարգացմանը, երկրի մշակութային կենսագրության հարստացմանը, ավանդույթների պահպանմանն ու սերնդեսերունդ փոխանցմանը, ինչպես նաեւ հասարակության շրջանում օպերայի, բալետի եւ թատերական մշակույթի հետագա զարգացմանը:
«Արդշինբանկն այսօր պաշտոնապես ստանձնեց առաքելություն՝ նպաստելու երկրի համար կարեւոր նշանակություն ունեցող ոլորտներից մեկի աջակցմանն ու դրա հետագա զարգացմանը: Առանցքային համարելով մեր երկրում մշակույթի եւ արվեստի զարգացումը, ինչպես նաեւ մշակութային ժառանգության պահպանումը՝ բանկի բարեգործական ծրագրերն այսուհետեւ ուղղված են լինելու նաեւ այս ոլորտի զարգացմանը: Հասարակության հետ հաղորդակցման այս միջոցն ամենաարդյունավետն է, քանի որ այն, ինչ փոխանցվում է մշակույթի միջոցով, համամարդկային է, գեղեցիկ եւ մաքուր. հենց դա է թույլ տալիս գնահատել բարձրարժեքն ու ձգտել կատարելագործման: Թատրոնի գլխավոր հովանավորի կարգավիճակը մեծ պատիվ եւ պատասխանատվություն է բանկի համար: Համոզված ենք, որ սա աջակցություն է, որը ստեղծելու է նոր արժեքներ, ավելին, մենք սա չենք դիտարկում որպես զուտ բարեգործություն, այն նպատակային ներդրում է ապագայի մեջ, որտեղ շահում է թե՛ հասարակությունը, թե՛ բիզնեսը»,- ասել է Մհեր Գրիգորյանը:
«Մենք վստահ ենք, որ Արդշինբանկի հետ մեկնարկող գործընկերային հարաբերությունները կնպաստեն Հայաստանի օպերայի եւ բալետի թատրոնի հետագա զարգացմանը: Այն հանգամանքը, որ հայաստանյան հեղինակավոր բանկերից մեկը ստանձնել է բարձրարժեք մշակույթին աջակից լինելու գործը, երկուստեք պատվաբեր եւ պարտավորեցնող է: Բանկի հետ համագործակցության արդյունքում ստացվելիք նյութական միջոցներն օգտագործվելու են նոր ներկայացումներ բեմադրելու նպատակով, այդ թվում՝ մանկական, որոնք, հուսով ենք, արժանի տեղ կզբաղեցնեն թատրոնի ոսկե ֆոնդում»,- նշել է Կոնստանտին Օրբելյանը:

Ардшинбанк и Театр оперы и балета будут сотрудничать
Ардшинбанк объявил о начале сотрудничества с Национальным Академическим театром оперы и балета имени А. Спендиаряна, в рамках которого банк окажет театру финансовую поддержку в размере 100 млн драмов.
На церемонии подписания меморандума о сотрудничестве присутствовали министр культуры Армении Армен Амирян, Председатель правления Ардшинбанка Мгер Григорян и художественный руководитель театра Константин Орбелян.
Как сообщили в банке, поддержка направлена на дальнейшее развитие театра, обогащение культурной биографии страны, сохранение традиций национальной культуры и искусства и их передача будущим поколениям, а также дальнейшее развитие оперы, балета и театрального искусства в обществе.
«Сегодня Ардшинбанк официально взял на себя миссию поддержки и дальнейшего развития одной из важнейших сфер нашей жизни. Для банка поддержка искусства и сохранение культурного наследия - важнейшие направления деятельности, и впредь благотворительные программы банка будут осуществляться также в этой сфере. Данный способ взаимодействия с обществом - самый эффективный, так как именно через культуру передаются главные человеческие ценности. Именно это дает возможность стремиться к совершенству и ценить высокую культуру. Статус генерального спонсора - большая честь и ответственность для банка. Уверены, что эта поддержка создаст новые ценности, более того, для нас это не просто благотворительность. Это целенаправленное вложение в будущее, где выиграют как общество, так и бизнес»,- отметил Мгер Григорян.
«Мы уверены, что партнерские взаимоотношения с Ардшинбанком придадут новый импульс для дальнейшего развития нашего театра. Сотрудничество с одним из ведущих банков страны весьма почетно для обеих сторон, к тому же ко многому обязывает.  Получаемые от сотрудничества средства будут использованы для постановки новых спектаклей, в том числе, и детских, которые, надеюсь, займут достойное место в золотом фонде театра»,- отметил Константин Орбелян.