PwC Արմենիա-ն տոնել է 10-ամյակը
Ս.թ. սեպտեմբերի 15-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» դահլիճում կայացել է PwC Արմենիա ընկերության գրասենյակի բացման 10-ամյակին նվիրված տոնակատարությունը, որին ներկա էին PwC Արմենիա ընկերության հաճախորդներն ու պաշտոնատար անձինք, PwC-ի Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի տարածաշրջանների գործընկերներ, ինչպես նաեւ PwC Արմենիայի նախկին եւ ներկա աշխատակիցներ:
«Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի տարածաշրջանային ղեկավարների անունից թույլ տվեք շնորհավորել Հայաստանի մեր թիմին 10-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ։ Հաջողության գրավականն է ունենալ հզոր թիմ, եւ, ստեղծելով մեր գրասենյակը Հայաստանում, կարծում եմ, մենք կարողացանք հասնել այն նպատակին, որն ունեինք՝ ստեղծել թիմ, որը կներկայացնի PwC-ի արժեքները: Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր հաճախորդներին, քանի որ ձեր շնորհիվ է, որ մենք այսօր այստեղ ենք, եւ մենք շնորհակալություն ենք հայտնում ձեզ՝ նվիրումի եւ վերջին տասը տարիների ընթացքում մեր հետ համագործակցելու համար»,- իր ողջույնի խոսքում ասել է PwC-ի Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի տարածաշրջանի գործադիր գործընկեր Թոդ Բրեդշոուն:
PwC Արմենիա-ի 10 տարվա աշխատակիցներին պարգեւների եւ շնորհակալագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունից հետո հյուրերը վայելել են ՀՀ ժողովրդական արտիստ Լեւոն Մալխասյանի եւ «Մալխաս Ջազ Բենդ»-ի ելույթը, որին հաջորդել է ծննդյան տորթի կտրման գեղեցիկ արարողությունը:
157 երկրում ավելի քան 223 000 աշխատակից ունեցող «ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս» ընկերությունը պրոֆեսիոնալ ծառայություններ մատուցող ցանցերի շարքում հանդիսանում է առաջատարներից մեկը: «ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս»-ը բացել է իր գրասենյակը Երեւանում 2007 թ. սեպտեմբերին: Տեղական մասնագետների գիտելիքի համադրումն ու գլոբալ ռեսուրսների հզոր ցանցը PwC-ին թույլ են տալիս մատուցել հայկական միջավայրին հարմարեցված լուծումներ բարդ բիզնես խնդիրների լուծման համար: PwC-ի առաքելություններից մեկն է նաեւ միջազգային ամենալավ փորձը Հայաստան ներմուծելը եւ հայկական բիզնեսի եւ գործարար միջավայրի զարգացման գործում ներդրում ունենալը:

PwC Армения отметила 10-летний юбилей
15 сентября c.г. в зале «Тигран Мец» гостиницы «Армения Марриотт» состоялась торжественная церемония в честь празднования 10-летия PwC в Армении. В числе гостей были клиенты PwC, представители правительственных организаций и компаний, партнеры PwC из регионов Центральной и Восточной Европы, а также бывшие и действующие сотрудники PwC Армения.
«От имени регионального руководства Центральной и Восточной Европы хотел бы поздравить нашу команду в Армении с 10-летием. Ключом к успеху является наличие сильной команды, и, создав свой офис здесь, думаю, мы достигли этой цели - у нас есть сильная команда, представляющая ценности PwC. Хотел бы выразить свою благодарность нашим клиентам, потому что вы - причина, по которой мы здесь, и мы очень благодарны вам за вашу лояльность в течение последних десяти лет», - сказал управляющий партнер по странам Центральной и Восточной Европы Тодд Брэдшоу.
После церемонии награждения сотрудников с 10-летним стажем работы в PwC Армения, гости насладились увлекательным выступлением народного артиста Армении Левона Малхасяна и «Малхас Джаз-бэнда», после чего состоялась торжественная церемония разрезания торта.
Объединяя более 223 000 сотрудников в 157 странах мира, PwC является одной из лидирующих в мире сетей, предоставляющих профессиональные услуги. В сентябре 2007 года в Ереване открылся офис «ПрайсвотерхаусКуперс». Локальные знания в сочетании с мощной сетью глобальных ресурсов позволяют находить индивидуальные решения сложных бизнес-задач. Часть миссии - привнести лучший международный опыт и внести свой вклад в развитие бизнеса и деловой среды в Армении.