Արդշինբանկը բարելավել է հիփոթեքային վարկի պայմանները
Արդշինբանկը բարելավել է հիփոթեքային վարկերի տրամադրման պայմանները՝ անշարժ գույքի ձեռքբերման վարկերի տոկոսադրույքների շեմը հասցնելով 9,5%-ի:
Ինչպես նշել են բանկում, բարելավվել են նաեւ վարկի տրամադրման մյուս պայմանները. այժմ հնարավոր է ստանալ հիփոթեքային վարկ սկսած 5% կանխավճարով:
«Այսօր շատերի երազանքն է ունենալ սեփական բնակարան կամ առանձնատուն, սակայն բավարար ֆինանսներ չունենալու պատճառով ոչ բոլորի նպատակներն են իրականանում: Հավատարիմ մնալով որդեգրած քաղաքականությանը` Արդշինբանկը շարունակում է բարելավել վարկերի տրամադրման պայմանները՝ ստեղծելով հնարավորություններ բոլորի համար: Մենք հնարավորություն ենք ընձեռում մեր հաճախորդներին բազմաբնակարան բնակելի շենքում անմիջապես կառուցապատողից բնակարան ձեռքբերելու դեպքում ստանալ վարկ մինչեւ 35 տարի ժամկետով եւ առավել ցածր տոկոսադրույքներով: Ավելին, վարկի մեծ գումարի դեպքում վարկառուի եկամտի հաշվարկում ներառվում է նաեւ վարկառուին վերադարձվող եկամտային հարկի գումարը»,- նշել է բանկի Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:

Ардшинбанк улучшил условия ипотечных кредитов
Ардшинбанк улучшил условия выдачи ипотечных кредитов, доведя предел процентной ставки кредита на приобретение недвижимости до 9,5%.
Как отметили в банке, улучшены также другие условия выдачи кредита: теперь  ипотечный кредит можно получить с предоплатой от 5%.
«Сегодня многие мечтают о собственной квартире или доме, однако за неимением достаточных средств не каждый может осуществить эту мечту. Оставаясь верным своей политике, Ардшинбанк продолжает улучшать условия предоставления кредитов, предоставляя каждому шанс на осуществление своей мечты. Ипотечные кредиты от Ардшинбанка дают возможность получить кредит на приобретение квартир в многоквартирных домах от застройщика сроком до 35 лет и по более низкой процентной ставке. Более того, при большой сумме кредита при расчете доходов заемщика также учитывается сумма возврата подоходного налога в размере суммы выплаченных процентов»,- отметил директор по стратегическому развитию банка Армен Гаспарян.