“ԱրմենՏել” ընկերությունը ներկայացրեց “կապը վառ մանկական գույներով” ցուցահանդեսը
Երեւան, 1 հունիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “Վիմպելկոմ” (“Բիլայն” ապրանքանիշ) խմբի մեջ մտնող “ԱրմենՏել” ընկերությունն այսօր Հայաստանի Մանկական արվեստի թանգարանում ներկայացրեց երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված “Կապը վառ մանկական գույներով” ցուցահանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ցուցահանդեսում ներկայացված գործերի հեղինակները` 6-ից 14 տարեկան երեխաները, որոնք ուսանում են Կերպարվեստի եւ դեկորատիվ կիրառական արվեստի ստուդիա-քոլեջում, պատկերել են կապի, հեռահաղորդակցության, ինտերնետի, սովորական եւ բջջային հեռախոսների իրենց պատկերացումները` օգտագործելով “ԱրմենՏելին” եւ “Բիլայնին” հատուկ գույները` կարմիրը եւ սեւ-դեղին գծերը:
Ցուցահանդեսին ներկայացված են ավելի քան 50 աշխատանքներ:
Հանդես գալով ցուցահանդեսի բացմանը, “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Օլեգ Բլիզնյուկն ասաց.
“Վիմպելկոմ” խմբում գիտեն, որ Հայաստանում երեխաներին միշտ վերաբերվել են յուրահատուկ ջերմությամբ եւ ուշադրությամբ: Այս թանգարանը, որ բացվել է հեռավոր 1970 թվականին` դառնալով առաջինն աշխարհուն, այդ վերաբերմունքի լավագույն ապացույցն է: Անկեղծ ասած, ես զարմացած եմ, թե որքան լավ են երեխաներն ըմբռնել այն մտքերը, որոնք մենք առաջարկել էինք պատկերել”:
“ԱրմենՏել” ընկերությունը ստուդիա-քոլեջին նվիրեց ներկերի, կտավների, վրձինների, մատիտների եւ այլ նյութերի մեծ հավաքածու:

Компания «АрменТел» презентовала выставку «Связь в ярких детских цветах»
Ереван, 1 июня /Медиамакс/. Компания «АрменТел», входящая в группу «Вымпелком» /бренд «Билайн»/, презентовала сегодня в Музее детского творчества Армении выставку «Связь в ярких детских цветах», приуроченную к Международному дню защиты детей.
Как сообщает агентство Медиамакс, главная идея выставки заключалась в попытке взглянуть на мир телекоммуникаций глазами детей, обучающихся в Студии-колледже изобразительного и декоративно-прикладного искусства Национального центра эстетического воспитания Армении.
Детям было предложено запечатлеть свое восприятие следующих слов: коммуникации, связь, интернет, обычные и мобильные телефоны, «АрменТел», «Билайн» с использованием цветовой гаммы, характерной для компаний «АрменТел» (красный) и «Билайн» (желто-черные полосы).
На выставке были представлены более 50 работ, сделанных учениками студии-колледжа изобразительного искусства в возрасте от 6 до 14 лет.
Выступая на открытии выставки, генеральный директор «АрменТел» Олег Близнюк сказал:
«В группе «Вымпелком» знают, что Армения всегда отличалась особым, трепетным отношением к детям. Этот музей, открытый в таком далеком 1970 году и ставший первым музеем такого рода в мире, является лучшим доказательством этого отношения. Честно говоря, я удивлен тем, как здорово уловили дети те идеи, которые мы им предложили запечатлеть».
Компания «АрменТел» подарила Студии-колледжу большой набор различных красок, холстов, кистей, карандашей и других материалов.