Վերաբացվել է Կոնվերս Բանկի «Մեծամոր» մասնաճյուղը
Բանկում նշել են, որ այս մասնաճյուղում հաճախորդները կարող են օգտվել ունիվերսալ բանկային ծառայությունների փաթեթից՝ ավանդ, վարկ, արտարժույթի փոխանակում, տեղական եւ միջազգային փոխանցումներ եւ այլն: Մասնաճյուղի տարածքում տեղակայվել են բանկոմատ եւ վճարային տերմինալ:
«Զուգահեռաբար, մասնաճյուղի վերաբացման կապակցությամբ, հաշվի առնելով տարածաշրջանում գյուղվարկավորման նկատմամբ առկա պահանջարկը, մշակվել  եւ «Մեծամոր» մասնաճյուղի հաճախորդներին են առաջարկվում ճկուն արտոնյալ ժամանակահատվածի հնարավորությամբ գյուղվարկեր՝ մրցունակ պայմաններով: Վարկավորման առավելագույն գումարը 20 մլն դրամն է կամ դրան համարժեք արտարժույթը: Մարման ժամկետը մինչեւ 60 ամիս է, իսկ տարեկան տոկոսադրույքը, կախված արժույթից, սկսվում է 8-12 տոկոս տարեկան դրույքաչափից»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Բանկը նաեւ տեղեկացնում է, որ մասնաճյուղերի ցանցի ընդլայնման ու տարածքների բարեկարգման աշխատանքները լինելու են շարունակական: Մինչեւ տարեվերջ նախատեսվում է Երեւանում ու մարզերում գործող մի քանի մասնաճյուղի վերանորոգում եւ արդիականացում, ինչպես նաեւ նոր մասնաճյուղերի գործարկում:

Конверс Банк перезапустил филиал «Мецамор»
В банке отметили, что в обновленном филиале клиенты могут воспользоваться полным спектром универсальных банковских услуг: депозиты, кредиты, обмен валюты, местные и международные денежные переводы и т.д. На территории филиала установлен банкомат и платежный терминал.
«Параллельно с этим, принимая во внимание спрос на сельскохозяйственные кредиты в данном регионе, были разработаны сельхозкредиты, которые предлагаются клиентам филиала «Мецамор» с возможностью применения гибкого льготного периода, на конкурентоспособных условиях. Максимальная сумма кредита составляет 20 млн драмов или эквивалент в иностранной валюте. Срок погашения - до 60 месяцев, годовая процентная ставка, в зависимости от валюты, начиная от 8-12 процентов», - отмечается в сообщении.
В банке также отметили, что работы по расширению филиальной сети и обустройству помещений будут носить непрерывный характер. До конца года планируется произвести ремонт и модернизацию нескольких филиалов, действующих в столице и регионах, а также открыть новые филиалы.